--

--

Hrdinou zápasu byl „Muž 2. kola“ – David Hampel

0

V krátkém čase se oba dnešní soupeři opět utkali, tentokrát v mistrovském divizním zápase, který byl po vzájemném střetnutí v předkole MOL Cupu. V poháru vyhráli domácí 4:2 a ani dnes se netajili touhou po prvním divizním vítězství. Proti pohárovému zápasu doznaly sestavy obou mužstev výrazné změny, a tak přítomných 350 diváků sledovalo zajímavý souboj. A hned v úvodu je nutné zdůraznit, že charakteristikou zápasu byl souboj domácích s hostujícím gólmanem Hamplem. Posuďte sami z průběhu následujících minut.

Hampela by nepřekonal ani Messi

V 1. minutě zlikvidoval fantastickým zákrokem sólo Ptáčka z 5-ti metrů.

Hosté odpověděli v 7. minutě, prudkou střelu Rubého přilepil Švrčina na svou hruď.

V 11. minutě se dostal do šance hostující kanonýr Labuda, ale jeho stažení zůstalo bez trestu….

Ve 12. minutě čaroval mezi tyčemi znovu Hampel, dělovku Hanuse vyrazil na rohový kop a po jeho rozehrání vytáhl ze šibenice hlavičku Sittka.

Po ostrém zákroku Nowinského skončil zápas pro hostujícího Těžkého, který pro zranění musel střídat a bohužel nedohrál.

Ve 25. minutě se nádherná střela Halašky mezi tyče už překonaného Hampla nevešla.

Ve 33. minutě poslal Halaška do gólovky Ptáčka, ale toho o gólovou radost připravil znovu výtečný Hampel. Poslední pětiminutovka první půle přivedla diváky do varu.

Ve 41. minutě nevěřil Ptáček tomu, jak si Hampel poradil s jeho „loženkou“ z hranice velkého vápna.

Z bleskového protiútoku nechal vyniknout Švrčinu v brance na druhé straně Foitzik.

Ve 45. minutě tleskal celý stadion parádnímu zákroku Hampla po pumelici Halašky.

Nedáš-dostaneš

Druhý poločas začal pro hosty krutě. Sittkova tečovaná střela z přímého kopu skončila u pravé tyče a domácí vedli – 1:0.

V 51. minutě mohli domácí své vedení pojistit, Halaška „nabil“ Hanusovi, ale ten z vyložené pozice branku přestřelil.

V 53. minutě připravil Hampel o gólovou radost Sittka, když jeho přímý kop z hranice velkého vápna vyrazil z pravé šibenice tygřím skokem na rohový kop. Hádejte co následovalo? „Nedáš – dostaneš“. V 56. minutě rozehrál Rubý fantasticky rohový kop a hlavička Labudy rozesmutnila příznivce domácích – 1:1.

Vidina domácích po plném bodovém zisku dostala pořádnou trhlinu.

V 72.minutě si Hampel znovu brilantně poradil se střelou Ptáčka a gólem neskončila ani střela Hanuse v 86. minutě.

Naopak domácí mohli být rádi, že v 88. minutě zůstalo bez trestu stažení Labudy a následné hraní rukou padajícího domácího obránce ……..

Závěrečný hvizd tak potvrdil dělbu bodů. Obě mužstva si tak na vítězství musí počkat minimálně do příštího kola! Za zmínku určitě stojí i nepřehlédnutelný fakt, bez dalšího komentáře – věřte nebo ne – na žluté karty vyhráli hosté 8:4 a to se může stát divizním rekordem !!!

FK Bospor Bohumín
Marek Poštulka, trenér: Říkám jenom jednu větu, když z tolika šancí dáme jenom jeden gól, tak nemůžeme vyhrát.

FC Dolní Benešov
Marcel Melecký, trenér: Pochvalu zaslouží celé mužstvo, které svým výkonem ozdobil náš gólman! Bod je vydřený a myslím si, že i zasloužený a oceňuji i to, že se naši hráči nenechali strhnout vývojem zápasu a dohráli jsme bez vyloučení!

J. Švrčina [-] - J. Baculák [-] , D. Socha [-] , J. Sittek [-] , R. Košťál [-] - J. Nowinski [-] , F. Hanus [-] , M. Halaška [-] , D. Palej [-] , R. Vaclík [-] (78. D. Jatagandzidis [-] ) - J. Ptáček [-] (78. J. Kubinski [-] )

D. Hampel [-] - J. Romaněnko [-] , M. Pecuch [-] , L. Foitzik [-] (75. J. Oberherr [-] ) , D. Rychnovský [-] , O. Haas [-] , F. Labuda [-] , T. Gebauer [-] , T. Moravec [-] , P. Rubý [-] (58. O. Adamík [-] ) , V. Těžký [-] (27. M. Hartmann [-] )

ŽK: 24. J. Nowinski , 62. J. Sittek , 69. D. Palej , 80. J. Kubinski - 42. T. Moravec , 43. P. Rubý , 43. J. Romaněnko , 47. D. Hampel , 52. D. Rychnovský , 74. T. Gebauer , 89. M. Hartmann , 89. F. Labuda .
Počet diváků: 350. Rozhodčí: Kneisl Leoš - TRIGAS Paskal, VRŤO Peter.