--

--

Frýdlant loupil ve Slavičíně

0

Ve třetím kole plném překvapivých výsledků se tentokrát prosadil také 1. BFK Frýdlant a odvezl si tříbodový zisk z hřiště Slavičína, odkud se body opravdu vozí jen těžko.

O obě trefy se postaral Ondřej Škorik, který otevřel skóre již ve 4. minutě. Předcházel tomu nakrátko zahraný rohový kop, který doputoval po ose Chlebek-Kučera až ke zmíněnému střelci, který míč uklidil do sítě. 0:1.

Poté mohli srovnat domácí, ale v zakončení selhali.

Celkově byl Frýdlant v první půli asi lepším týmem, kombinoval, útočil a měl i další příležitosti včetně nastřeleného břevna.

Čekalo se, že po změně stran domácí přidají a stalo se.

V 50. minutě Horáček nasměřoval odražený míč za záda hostujícího gólmana Prepsla a bylo srovnáno. 1:1.

O devět minut později se ale skóre opět měnilo. Mič po pravé straně zatáhl agilní Svatonský, nacentroval jej do vápna na Fromeliuse, míč se odrazil ke Škorikovi a ten se podruhé nemýlil. 1:2.

V 61. minutě se ve Slavičíně začervenalo a předčasně do sprch musel za faul zezadu domácí Školník.

Frýdlantu začala přesilovka, ale kdo by čekal, že domácí složí zbraně, ten se hluboce mýlil. Hlavně nebezpečné centrované míče a trestné kopy zaměstnávaly defenzívu Frýdlantu na plné obrátky. Několikrát mohl vedení navýšit i Frýdlant, ale zejména pokusy Mandičaka končily těsně vedle.

Po 90 minutách se z výhry 2:1 těšili frýdlanští fotbalisté, kteří si do tabulky připsali tři body.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
Roman Hajda, trenér: Chtěl bych všechny kluky za předvedený výkon pochválit. Zejména naše záložní řada hrála skvěle a soupeři jsme nedovolili hrát. Věřím, že budeme v dosavadním trendu pokračovat a další body budou přibývat.

Počet diváků: 130. Rozhodčí: Koláček Josef - KOLÁČEK Jan, KŘEPSKÝ Michal.