--

Rosice rozdrtily Polnou

2. P. Malata , 43. P. Malata (p.) , 61. D. Moučka , 67. O. Přichystal , 84. P. Šíp - 76. M. Šerý
11

Po Bzenci poznala sílu Rosic v domácím prostředí i Polná a odvezla si nepopulárního "bůra."

V první půli střílel Malata

Rosičtí chtěli navázat na šesti zápasovou sérii bez prohry. Polná v minulém kole doma pouze remizovala s Blanskem.

Ve 2. minutě se brankáři hostí Skočdopolemu nepovedl odkop po malé domů, když našel pouze Malatu a ten jej pohotově poslal hlavou do sítě - 1:0. Brankář hostí se při odkopu zranil a musel být vystřídán. Brzká smolná branka s hosty nijak neotřásla, v průběhu 1. poločasu předváděli pěknou kombinační hru a dostávali se do nebezpečných zakončení. Oproti tomu kombinace domácích vázla na nepřesnostech v přihrávkách a i obranou odvracené míče končily většinou na kopačkách hostí. V 10. minutě zakončili hosté pěknou kombinační akci střelou z hranice těsně vedle pravé tyče. V 11.minutě zablokovali hosté střelu Malaty a jeho následnou dorážku chytil u levé tyče teprve šestnáctiletý Šejstal. V 17.minutě zakončoval průnik hostí Hrdlička, jeho nebezpečnou střelu stačil zblokovat Kršák. Poté hosté táhli akci po pravé straně Bajerem, jeho zpětná přihrávka prošla na hranici velkého vápna k Urbánkovi a míč po jeho střele skončil na pravé tyči. Další útok hostí po pravé straně podnikl Šerý, jeho přihrávku do malého vápna stačil před dobíhajícím Hrdličkou okopnout do zámezí Krejčí. Ve 35. minutě odhlavičkoval Černý ve vlastní centr hostí z pravé strany pouze k nohám Hrdličky a následná střela Peciny těsně minula levou tyč branky Slovanu. Ve 42. minutě fauloval Pazourka Pecina a nařízenou penaltu proměnil tvrdou střelou Malata - 2:0.

Domácí navyšovali vedení

Ve 2. poločase se kombinační hra hostí vytrácela a domácí hráči získávali stále větší převahu, což vyjádřili i brankově. Po hodině hry vyrobil špatným odkopem od brankoviště závar ve vlastní vápně Černý, hosté ale této chyby nevyužili. Po následném útoku domácích střílel od pravého rohu Malata, Šejstal jeho přízemní střelu pouze vyrazil před sebe a dobíhající Moučka zvýšil na 3:0. V 67. minutě přenesl Šíp hru od levé čáry až na pravou stranu na Moučku, ten přihrál na hranici vápna Buršíkovi, jehož střelu Šejstal vytáhl pouze na levou tyč a odražený míč usměrnil počtvrté do branky hostí Přichystal - 4:0. V 76. minutě si navedl míč od pravé autové čáry před vápno domácích Šerý a pěknou střelou na zadní tyč obstřelil Zádrapu a zkorigoval stav zápasu na 4:1. V 84. minutě po přímém kopu Černého z pravé strany zakončoval akci Buchta, jeho střelu tečoval z prostoru penalty do branky Šíp a uzavřel tak skóre na 5:1.   Rosice v týdnu hostí Blansko. Polná jede do Bzence.

Slavoj Polná
Michal Lovětínský (trenér): Vůbec nemůžu hanět kluky za výkon. Hráli jsme pěkný kombinační fotbal. Naopak domácí hráli zbaběle, čímž mě zklamali. Odehráli jsme jeden z lepších zápasů, ale paradoxně pro nás dopadl debaklem. Některý góly domácích byly ušmudlané, ale tak to někdy bývá. Jedeme dál.