--

--

Havlíčkův Brod vybojoval cenný bod s Rosicemi

7

Rosice přijely do Havlíčkova Brodu v roli favorita, ale tu nepotvrdily a domácí získali cenný, ale zasloužený bod.

V prvním poločase branka nepadla

Oboum týmům se o víkendu dařilo, když na svých hřištích své soupeře deklasovali. Havlíčkův Brod přejel Polnou a Rosice si v pohodě poradily se Bzencem.

V prvním poločase hostům pomáhal vítr v zádech a byli lepším i nebezpečnějším týmem. Jejich snaha však ve většině případů končila na hranici velkého vápna domácího celku. Domácí se na polovinu soupeře dostávali pouze sporadicky a jejich branku prakticky neohrozili. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Po brance na každé straně

Po přestávce se domácí zvedli a byli hostům vyrovnaným soupeřem. Rosice však v 54. minutě podnikly brejk, na levé straně hřiště zakombinoval Tomáš Buršík s Radkem Buchtou a prvně jmenovaný našel přesnou přihrávkou do druhé vlny Davida Pazourka, který tvrdou ránou na přední tyč rozvlnil síť za Zelenkou - 0:1. Chvíli na to mohli hosté své vedení pojistit, ale brankář Jan Zelenka svůj tým podržel. Domácí se dočkali vyrovnání v 68. minutě, kdy centr Daniela Hejkala od levé autové čáry k překvapení všech skončil v síti gólmana Zádrapy - 1:1. Domácí mohli v závěru rozhodnout, ale po přihrávce pod sebe mířil Radek Háněl na hostující branku.

Havlíčkův Brod hraje o víkendu v Břecvlavi. Rosice jedou na horkou půdu Vrchoviny.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Pavel Mazánek (předseda): Domácí podali bojovný kolektivní výkon. Utkání nabídlo kvalitní podívanou s obrovským nasazením obou týmů, které přítomní diváci ocenili závěrečným potleskem.

J. Zelenka [-] - M. Plíšek [-] , L. Pártl [-] , K. Svoboda [-] , D. Hejkal [-] - M. Polcar [-] , O. Štědrý [-] (78. D. Henek [-] ) , L. Peřina [-] , J. Henek [-] - R. Háněl [-] , P. Karlík [-] (37. J. Voborník [-] )