--

Tasovice vyhrály v Třebíči

85. F. Krula - 16. J. Fukal , 45. P. Lapeš , 72. M. Rygl
14

Hosté díky Fukalovi a Lapešovi vedli v Třebíči již po půli a své vedení urdželi až do konce zápasu.

Tasovice po půli vedly

Třebíč ani ve třetím jarním domácím utkání nebodovala. Tentokrát prohrála s Tasovicemi 1:3, když zejména nedokázala nijak reagovat na aktivitu hostí v prvním poločase.

Tasovice začaly v Třebíči velmi aktivně a již v 9. minutě Lapeš nastřelil břevno Rychetského branky. Chvíli na to zkoušel štěstí Paul. Aktivitu hostí domácí hráči nedokázali nijak eliminovat a v 16. minutě Fukal, nikým neatakovaný ve velkém vápně a nadvakrát poslal hosty do vedení 1:0. Poté míářil z přímého volného kopu těsně nad bránu Čermák. Domácí si první šanci připsali v závěru první půle, ale Florián Benceho pas v gól neproměnil. Z následného brejku vedení Tasovic pojistil v poslední minutě prvního poločasu Lapeš, když po narážečce s Paulem tváří v tvář překonal Rychetského a zvýšil tak na 2:0 pro hosty.

Hosté si vedení pohlídali

Ve druhém poločase v 57. minutě mohli domácí snížit pro ně nepříznivý výsledek, Florián ale po přihrávce Kruly přestřelil odkrytou prázdnou hostující branku. Domácí se začali nadechovat k náporu, ale do větší šance se nedostali. Naopak, na druhé straně v 72. minutě hostující střídající Rygl zvýšil na 3:0 pro Tasovice, když zužitkoval rychlý brejk po Beránkově ztrátě míče ve středu pole. Snížit mohl Beránek, ale s jeho střelu si hostující brankář Konvalina poradil. Domácí nakonec dokázali korigovat nepříznivý výsledek v 85. minutě, když Krula utěšenou, přesně mířenou střelou zpoza velkého vápna upravil konečný výsledek na 1:3.

Třebíč v dalším kole jede ke krajskému derby do Staré Říše. Tasovice mají volný víkend.

HFK Třebíč
Petr Vašíček (trenér): Úvod nám docela vyšel, ale pak nás soupeř začal přehrávat rychlostí. Mužstva si dávají balon z první a my jim nestačíme. I tak bych na výkonu nějaká pozitiva našel.