Havlíčkův Brod se i přes prohru zachránil

64. M. Polcar - 58. M. Vacek , 61. V. Bastl , 80. A. Plichta , 82. A. Osumanu
5

Havlíčkův Brod v krajském derby nestačil na Starou Říši, ale divizi si zahraje i v příštím ročníku.

V prvním poločase branka nepadla

Domácí chtěli zvítězit a potvrdit tak cenný bod z Blanska. Do Havlíčkova Brodu však přijel výhrou nad Žďárem povzbuzená Stará Říše.

První poločas měli domácí častěji balon na svých kopačkách, ale jejich akce končily na hranici vápna. Hosté spoléhali na rychlý přechod do útoku a z toho šli třikrát téměř sami na brankáře. Domácí si vytvořili tři příležitosti. Vondráček nastřelil tyč a Háněl dvakrát nebezpečně střílel, ale balon letěl těsně vedle brankové konstrukce.

Hosté rozhodli

Ve druhé půli už domácí totálně propadli v defenzivě. Hosté toho využili a šli rychle do dvoubrankového vedení. Nejprve se v 58. minutě po přihrávce za obranu prosadil Vacek – 0:1. Chvíli na to se o centru z kraje hřiště trefil Vojtěch Bastl – 0:2. V 64. minutě snížil z trestného kopu Polcar snížil – 1:2. Hosté v závěru přidali další branky. V 80. minutě se po chybě domácí defenzivy prosadil z brejku Plichta – 1:3. O dvě minuty později se ještě trefil střídající Osmanu, kterému přihrál před prázdnou bránu Vacek – 1:4.

FC Slovan Havlíčkův Brod
Jiří Pabousek (trenér): První poločas se nám docela podařil. Po přestávce jsme udělali velké množství chyb a soupeř nás potrestal. Před zápasem jsme nevěděli na čem jsme, takže jsme hráli s vědomím toho, že musíme vyhrát.

FSC Stará Říše
Luděk Kováčik (trenér): Domácí mají mladý tým, který si teprve zvyká na dospělý fotbal a na hřišti to bylo znát. Mohli jsme dát mnohem více gólů.

J. Kubát [-] - L. Pártl [-] , D. Hejkal [-] , M. Plíšek [-] , K. Svoboda [-] - O. Štědrý [-] (80. J. Pabousek [-] ) , L. Peřina [-] , J. Henek [-] - P. Karlík [-] (31. M. Ondráček [-] ) , M. Polcar [-] (73. M. Cakl [-] ) , R. Háněl [-]

M. Jícha [-] (85. D. Jeřábek [-] ) - L. Hekerle [-] , R. Nehyba [-] , A. Šmíd [-] , J. Sobotka [-] , A. Plichta [-] , D. Chlumský [-] , V. Bastl [-] (66. A. Osumanu [-] ) , P. Heide [-] , P. Příborský [-] , M. Vacek [-]

ŽK: 45. K. Svoboda - 63. P. Příborský .
Hráči zápasu: A. Plichta , M. Vacek .
Počet diváků: 160. Rozhodčí: Vejtasa Simon - KADLEC Václav, MARINČ Lukáš.