--

--

Žďár loupil v Bíteši

0

První letošní výhra venku, navíc se zdoláním magické třicetibodové hranice. Zápas posledního podzimního kola moravskoslezské divize D přinesl fotbalistům FC Žďár nad Sázavou jen samá pozitiva!

Okresní derby se odehrálo na poměrně těžkém a rozmoklém terénu, který však byl pro oba soupeře stejný. První poločas nabídl před necelými dvěma stovkami diváků vyrovnanou partii, hráči Velké Bíteše však dokázali s favoritem utkání držet krok. Velkou příležitost ke skórování si domácí vypracovali ve 30. minutě. Po rohovém kopu nejprve hlavičku Pohla vyrazil gólman Konrád, dorážku stejného hráče pak vykopl jeden z našich obránců těsně před brankovou čárou.

Také začátek druhého dějství nabídl rovnocennou partii, ale postupem času se přece jenom začaly projevovat síla, kvalita, ale i zkušenost fotbalistů Žďáru. Přesně po hodině hry pak naši borci zasadili Velké Bíteši hned dvojitý gólový úder. V 60. minutě vystřelil z poměrně velké dálky Komínek, gólman Matiášek jeho střelu poněkud podcenil a ta skončila za jeho zády – 0:1. Ještě než se hráči Velké Bíteše vzpamatovali, přišel druhý gól. Špatnou rozehrávku v domácí obranné fázi hostující hráči vystihli a osamocený Nedvěd po centru hlavou zvýšil na 0:2. Hráči Velké Bíteše se poté sice snažili, ale nevycházela jim kombinace, ani standardní situace a naši fotbalisté si v závěru vývoj zápasu v klidu pohlídali.

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
klubový web: V 15. kole jsme se tak konečně dočkali plného bodového zisku ze hřiště soupeře. Ve Velké Bíteši jsme splnili roli favorita, posunuli jsme se na druhé místo tabulky, které budeme ve svátečním utkání, v pátek 17. listopadu hájit na hřišti poslední Třebíče.

FC PBS Velká Bíteš
M. Matiášek [-] - J. Pohl [-] , T. Mrňa [-] , J. Pokorný [-] , M. Ivančík [-] (75. D. Hibš [-] ) - J. Chlup [-] , J. Ondrák [-] (82. J. Randhawa [-] ) , T. Nekuda [-] , R. Novotný [-] (63. M. Šimončič [-] ) - R. Whittingham [-] , M. Knos [-]

L. Konrád [-] - Š. Wasserbauer [-] , P. Ločárek [-] (79. J. Mašek [-] ) , L. Komínek [-] (84. J. Havlík [-] ) , J. Šindelka [-] , P. Fiala [-] - J. Nedvěd [-] , Č. Vitásek [-] , R. Sodomka [-] - M. Vopršal [-] (90. T. Janů [-] ) , L. Trojánek [-]

ŽK: 28. M. Ivančík , 28. T. Mrňa , 85. M. Knos .
Počet diváků: 186. Rozhodčí: Hovorka Miroslav - KŘEPSKÝ Michal, ZAPLATILOVÁ Jana.