--

Brod odjel z Bouchalek bez bodu!

20. R. Kunstmüller , 48. K. Svoboda (vl.) , 59. Š. Wasserbauer , 78. M. Vopršal - 65. O. Berky (p.) , 80. O. Štědrý
0

Také v 10. kole moravskoslezské divize D udrželi fotbalisté FC Žďár stoprocentní bilanci na domácí půdě. Havlíčkův Brod naši borci zdolali 4:2.

Očekávaný domácí tlak v úvodu zápasu nepřišel, divizní nováček se na Bouchalkách od začátku prezentoval velice sympatickým výkonem. Počáteční oťukávání ukončila až 20. minuta. Po pravém křídle unikl Bureš, jehož centr nohou zakončil Kunstmüller – 1:0. Za zmínku z první půle stála ještě situace z 35. minuty, Štursa uvolnil Vopršala, ale ten svůj nájezd zakončil vedle hostující svatyně. Podobně dopadl o pár minut později také Bureš.

Tři minuty po změně stran Štursa opět vysunul Vopršala, jehož zakončení si srazil do vlastní branky Svoboda – 2:0. O jedenáct minut později kopal standardku Trojánek a Wasserbauer hlavou zvýšil už na rozdíl tří branek. Havlíčkův Brod snížil v 65. minutě, Berky proměnil pokutový kop, nařízený za nedovolený zákrok Vitáska. Hosté se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale po nahrávce Trojánka zvýšil v 78. minutě na 4:1 Vopršal. Hned za dvě minuty ale znovu korigoval na rozdíl dvou branek krásnou střelou Štědrý. Pak ještě měl dvě tutovky Vopršal, ale v obou případech v zakončení selhal. Fotbalisté Žďáru tak i pošesté v letošním ročníku doma naplno bodovali.

zdroj: fczdas.cz