Uničov rozstřílel Valmez

21. T. Gomola , 74. P. Klimpar (p.) - 1. T. Komenda , 8. R. Vasiljev , 33. A. Krč , 49. J. Hladík , 56. D. Bača , 59. D. Bača , 76. P. Purzitidis
8

Sedm branek nasázeli Hanáci do sítě Valmezu.

Divoký zápas mají za sebou uničovští fotbalisté. V jejich zápase na půdě Valašského Meziříčí padlo devět branek. Hned sedm z nich dal právě celek z Hané.

Utkání odstartovali svěřenci Zbyňka Zbořila výborně, protože v první minutě se prosadil nádherně rybičkou Komenda a v sedmé minutě to bylo po gólu Rajnohy ze standardky už 2:0. V devatenácté minutě šel sám na Muchu Krč, ale domácí brankář jej dokázal vychytat a držel šance Valašského Meziříčí na kontaktní branku, která přišla. Valmez dokázal ve 22. minutě alespoň snížit, když se trefil Gomola, ale ještě do poločasu vrátil Uničovu dvougólový náskok Krč a prodloužil svoji střeleckou sérii na pět zápasů.

Ve druhém poločase se hned po čtyřech minutách trefil Hladík. Definitivně hosty uklidnil David Bača který se trefil dvakrát během tří minut a po hodině hry tak vedl Uničov už 6:1. Za domácí zahrával v 74. minutě penaltu sám faulovaný Klimpar a na dvakrát dostal míč za Uvízla, ale hned dvě minuty na to odpověděl hostující Purzitidis, který byl na hřišti přesně pět minut. Tři minuty před závěrečným hvizdem mohlo být domácím ještě hůř, protože se uničovští prosadili poosmé. Tentokrár ale jejich branka nebyla uznána, protože pomezní rozhodčí zvedl praporek. Konečný výsledek byl tedy 7:2, což je pro domácí velký debakl.

SK Uničov
Zbyněk Zbořil - trenér Uničova: Od úvodu utkání jsme to kontrolovali. Jedinou malou komplikací byl gól ze standardky na 2:1. Vytvářeli jsme si od první minutě hodně gólových šancí. Soupeř nám dal druhý gól z doražené penalty, ale jinak jsme ho ze hry k ničemu nepustili. Na tom utkání není moc co hodnotit