--

--

--

0

Vyšehrad měl po prvním poločase našlápnuto k další prohře, ale vyrovnáním Čtvrtníčka dostal zápas alespoň do penalt, ve kterých vybojoval druhý bod.

Zápy udeřily po standardce Pitáka

Emotivní situace nastala už po sedmi minutách, kdy po Drobílkem zahraném rohu a tlačenici zahrál dle hostů rukou Novák, ale rozhodčí na penaltový puntík neukázal. Později po dalším rohu Haška hlavičkoval Čtvrtníček nad břevno. Zápy kontrovaly akcí Putze s Pitákem, kterou zakončoval T. Matějka na vzdálenější tyč, ale těsně minul. Trestný kop Pitáka ve 33. minutě nevyužil Putz, ale o dvě minuty později Zápy standardku proměnily. Po faulu Hradeckého rozehrával Piták a domácí Růžek hlavou neminul – 1:0. V úplném závěru poločasu si Piták standardku zopakoval a Růžek vyslal další hlavičkový pokus, pro hosty naštěstí nad břevno.

Zápy se snažily rozhodnout marně

Dle představ vstoupil Vyšehrad do druhého dějství a po rohovém kopu Haška se prosadil Čtvrtníček hlavičkou k zadní tyči – 1:1. Zápy pak znovu přidaly a měly několik možností dát druhý gól. Dvakrát velmi nebezpečně hlavičkoval Putz. Nepřesně pálil z voleje výborně hrající Piták. Vzápětí „nabil“ Svobodovi, jehož střelu k tyči Havránek chytil. Čtvrt hodiny před koncem dal Hašek téměř gól přímo z rohu: Straka měl co dělat, aby míč vyrazil na další roh. V závěrečném úseku hry byli blíž ke vstřelení druhé branky domácí. Svoboda pálil z vápna metr vedle a v 77. minutě po centru Putze zleva, dva jeho spoluhráči na zadní tyči nebyli sto dopravit balon zblízka za brankovou čáru.

Bulíř neproměnil v rozstřelu

V penaltovém rozstřelu z deseti pokusů proměnili všichni až na domácího Bulíře. Slavoj tak v něm zvítězil 5:4 a připsal si druhý bod.

Článek byl upraven redakcí

SK Zápy
Michal Mašek (trenér) pro www.slavojvysehrad.cz: „Nedokázali jsme navázat na výkony z předchozích vítězných zápasů. Nebyli jsme důrazní v koncovce a proto jsme také ani nepřidali druhý gól. Utkání to bylo vyrovnané, ale z naší strany ne moc povedené.“

FC Slavoj Vyšehrad
Milan Kopřiva (asistent trenéra) pro www.slavojvysehrad.cz: „Uhráli jsme velmi důležité dva body po výkonu, který od nás po předchozích dvou porážkách asi nikdo nečekal. Tím spíš, že nám chybělo několik hráčů a navíc Čtvrtníček s Haškem nastoupili jen se sebezapřením. Zápy potvrdily, že jsou těžkým soupeřem, ale my jsme v tomto utkání vstali z popele a tahali častěji za delší konec. Na druhou stranu v závěru jsme trochu se štěstím ustáli několik složitých situací a nakonec už potřetí na podzim vyhráli penaltový rozstřel.“