--

--

33. J. Zákostelský , 90. M. Telnar , 90. P. Čapek (p.)
0

Skóre utkání neporaženého Benešova a nováčka z Nymburku hovoří jasně, ale Telnar zvyšoval na 2:0 až v 90. minutě, aby pak definitivu výsledku dodal Čapek.

Povedený signál

Domácí vkročili do utkání plní sebevědomí po povedených úvodních zápasech. I tentokrát doma po Čížové hostili dalšího nováčka soutěže. Sudí Váňa nastavil v úvodu přísný metr a v první desetiminutovce napomínal na obou stranách žlutou kartou. Nymburku se dařilo hrát v bloku, domácí se proti němu nedokázali prosadit a první poločas tak diváky mnoho nepotěšil. I když ti domácí si radostnou chvíli přece jen našli. Poté, co po Bodlákově úniku vychytal šanci domácí Rotbauer, totiž ve 33. minutě Benešovští vytáhli při rohovém kopu z rukávu secvičený signál, z velkého vápna střílel osamocený Zákostelský a bylo to 1:0.

Domácí pak museli řešit vynucené střídání kapitána Laštovky a na 2:0 nedokázal zvýšit z dobré pozice útočník Telnar. Hostující útok narážel na suverénní výkon benešovské defenzivy, kdy vzadu vynikal hlavně Ngimbi.

Domácí uklidnila až 90. minuta

Za velkého vedra a dusna pokračovalo utkání ve druhém poločase bez nějakých zajímavých momentů. Jungra v 56. minutě prověřil ostrou ránou Kučaba. Na hřišti se přiostřilo, ale šancí nepřibylo, Nymburk brankáře neohrožoval, Benešov hrál zase s nervozitou na kopačkách.

Závěr pak patřil domácím. Artemuk po brejku ještě odmítl domácí uklidnit, ovšem v 90. minutě už nekompromisně do sítě napálil propadlý centr Telnar a Benešov stihl v nastavení ještě třetí branku. Čapek totiž zahrával penaltu a byť Jungr odhadl směr střely, míč mu pod tělem prošel za záda – 3:0.

SK Benešov
Roman Veselý (trenér): "Oproti zápasu v Písku jsme byli favorité. S touto rolí jsme se ale těžko vypořádávali. Chtěli jsme hrát na zatažený Nymburk rychle, po zemi, otáčet těžiště hry, využít standardních situací, ale místo toho jsme hráli hrozně pomalu a to vítězství bylo hodně utrápené a hra se otevřela až ve druhém poločase. Hosté měli jednu šanci za stavu 0:0, my se dostali do hry krásně zahranou standardní situací, další šance jsme nevyužili a ve druhém poločase jsme byli zbytečně nervózní. Utkání nemělo takové tempo, jaké bych si představoval. Hráčem zápasu byl stoper Martin Ngimbi."