27.kolo, Moravskoslezský | Ostrava - město | Okresní přebor, 2014-2015

--

--

Klímkovice porazily Pustkovec 3:0

0

V 27. kole při pošmourném počasí v sobotu 23. května hostily Klimkovice Pustkovec a hrály trpělivou hru, která se nakonec vyplatila.

Podle očekávání měli borci TJ Klimkovice od počátku více ze hry. Při prvním rohu hráli Klímkovičtí v pokutovém území Pustkovce velmi důrazně a výsledkem byl faul na brankáře Pustkovce. Krátce poté nastala kuriózní situace. Pomezní rozhodčí odmávnul ofsajd útočníka Pustovce, ale hlavní rozhodčí obrácený zády k pomeznímu na praporek  nereagoval a nechal pokračovat ve hře, přestože pomezní, zadáci Klimkovic i diváci  na něj shodně hulákali OFSÁÁJD!!  Útočník Pustkovce pak tradičně branku nedal. V 18. minutě Klimkovičtí kopali roh, míč po hlavičce hráče zamířil těsně nad bránu Pustkovce. Zatím se Klímkovice zastřelovaly. Třeba po téměř gólové patičce klímkovického útočníka. Vzápětí nádherná rána z dvaceti metrů skončila na břevně a poté na zátylku překonaného brankáře Pustkovce, ovšem stále platil bezgólový stav. Až do 24. minuty, kdy domácí tým opět kopal roh a po hlavičce Václava Prašivky míč skončil v síti. Za stavu 1:0 šli hráči do šaten.

Ve 49. minutě zatahal domácí Glonek soupeře za dres, aby vyzkoušel, co rozhodčí vydrží. Ten nevydržel  a Glonek dostal žlutou. V 54. minutě Pustkovec poprvé střídal, ze hry šel kapitán Vlček a do hry Hrůza. O chvíli později vystřídaly Klímkovice, Drábek vystřídal Komára. Útoky Pustkovce byly bezzubé, skončily na hranici šestnáctky. Klímkovice v tu chvíli zvolnily z mistráku na trénink, ale gól nedostaly. Na hřiště přišel v 67. domácí Jančo. V 71. minutě Klímkovice upravily na 2:0 nádhernou hlavičkou Drábka po již tradičním rohovém kopu. Drábek vzápětí v 76. minutě dostal žlutou kartu. Poté Klímkovice opět vystřídaly, ze hry šel Anton, do hry Gazda. V 84. minutě udeřilo potřetí. Míč se po teči z volného přímého kopu dostal k Drábkovi a ten ho hlavou umístil do sítě- 3:0. Výsledek utkání bylo po 90 minutách jasný.

TJ Klimkovice
Trenér TJ Klimkovice Radim Břežný: „Soupeř byl kvalitní, zápas měl výbornou úroveň. V prvním poločase jsme dali jeden gól, ve druhém jsme rozhodli střídáním, čerství hráči zápas rozhodli.“

TJ Sokol Pustkovec
Vedoucí družstva TJ Sokol Pustkovec Pavel Otisk: „Podle mě rozhodl první gól. Šance, které jsme my neproměnili, soupeř dával. Fotbal se musel určitě líbit, bylo to nahoru dolů a bez zákeřnosti. Takže fotbal byl pěkný a bohužel vyhráli domácí.“

T. Herda [-] - M. Vysocký [-] , D. Knopp [-] , J. Teichmann [-] , L. Borski [-] , V. Jaroň [-] - J. Anton [-] , T. Komár [-] , D. Vostárek [-] - V. Prašivka [-] , V. Glonek [-]

J. Gogela [-] - J. Demko [-] , J. Guňka [-] , R. Chodinský [-] - M. Popiolek [-] , D. Benda [-] , J. Pertlík [-] - T. Tsiolas [-] , L. Drozd [-] , P. Vlček [-] , D. Kroščen [-]

Místo: Klimkovice. Počet diváků: 150.