14.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2016-2017

--

Souboj Béček vyzněl lépe pro Novou Ves

86. D. Čech - 21. M. Ondřejka , 59. J. Šandera (p.) , 63. F. Nečas , 80. M. Ondřejka
0

Rezerva Nové Vsi si připsala tříbrankové vítězství na hřišti sestupem ohrožené rezervy Bystřice.

Nová Ves se ujala v prvním poločase vedení

V prvním jarním kole okresního přeboru se utkaly dva týmy Béček. Domácí rezerva Bystřice byla po podzimu v tabulce předposlední třináctá, soupeř z Nové Vsi byl  uprostřed tabulky na osmém místě.

Domácí začali zápas aktivně a v první šanci se objevil František Konig, ale jeho střelu zastavilo břevno Čížkovi branky. Poté již převzala iniciativu Nová Ves, která se tlačila před bystřickou branku, ale její šance zůstaly nevyužity.

Jedinou branku první půle vstřelili nakonec hostující hráči. Ve 21. minutě se po centru ze strany dostal k míči na malém vápně neobsazený Marek Ondřejka a střelou k tyči nedal Mrňousovi žádnou šanci - 0:1.

Do konce poločasu mohli hosté skóre ještě zvýšit, ale žádná šance již skórem první půle nepohnula.

Nová Ves přidala ve druhé půli další tři branky

Druhá půle opět začala aktivitou Nové Vsi. Hosté se ale v koncovce nadále trápili a vedení hostů zůstávalo stále jednobrankové.

V 59. minutě ovšem ve vápně fauloval domácí Vlastimil Svoboda a následovala pro tohoto hráče druhá žlutá karta a tím i červená. Rozhodčí Hořínek navíc nařídil pokutový kop. K němu se postavil Jakub Šandera a nechytatelnou střelou o týč zvýšil na - 0:2.

Další změnu skóre přinesla 63. minuta, kdy hosté pěkně vykombinovali oslabené domácí a František Nečas se mohl radovat z třígólového vedení Nové Vsi - 0:3.

V 80. minutě již to bylo čtyři branky. Hosté přečíslili domácí obranu a střelu do prázdné branky zastavilo břevno, ovšem dobýhající Marek Ondřejka již opuštěnou branku trefil přesně - 0:4.

V 86. minutě se domácí pustili do ojedinělé akce, kdy si David Čech vyměnil míč s Bláhou a prvně jmenovaný již zamířil do černého - 1:4.

Pak se již jen čekalo na závěrečný hvizd rozhodčího Hořínka, který ukončil zápas po tříbrankovém vítězství Nové Vsi.

Béčko Bystřice tak musí čekat do příštího zápasu na první jarní vítězství, které zkusí urvat na hřišti Počítek.

Béčko Nové Vsi zajíždí opět na hřiště soupeře, tentokrát do Osové Bítýšky, kde bude chtít potvrdit dobrou formu z prvního jarního kola.

SK Bystřice nad Pernštejnem B
Zdeněk Sklenář: Hosté zaslouženě vyhráli. Byli v zápase lepší kombinačně i pohybem po hřišti.

TJ Nová Ves u Nového Města na Moravě B
Pavel Menšík: Po rozpačitém začátku, kdy domácí promarnili svoji největší šanci, jsme otěže utkání vzali do svých rukou a bez větších problémů dotáhli zápas do vítězného konce. Na první utkání jara celkem dobrá úroveň hry.

J. Mrňous [-] - V. Svoboda [-] , P. Karásek [-] (61. P. Skalník [-] ) , F. König [-] , P. Blaha [-] , Z. Sklenář [-] , D. Čech [-] , R. Prüger [-] (46. D. Buršík [-] ) , J. Dufek [-] , O. Veselý [-] (46. J. Martínek [-] ) , R. Horák [-]

T. Čížek [-] - P. Šandera [-] , F. Šandera [-] (72. V. Bureš [-] ) , S. Kubík [-] (64. D. Nejedlý [-] ) , J. Šandera [-] - V. Beneš [-] , M. Ondřejka [-] , T. Nejedlý [-] (83. M. Beneš [-] ) , F. Nečas [-] - V. Novotný [-] (78. M. Babjačok [-] ) , P. Bureš [-] -

ŽK: 45. J. Dufek , 51. V. Svoboda , 80. D. Čech - 33. J. Šandera , 86. V. Beneš . ČK: 59. V. Svoboda .
Hráči zápasu: M. Ondřejka .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: HOŘÍNEK Tomáš - TOMÁŠEK Oldřich, SOUKUPOVÁ Věra.