25.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2016-2017

--

Spálov porazil Odry

28. J. Paszko - 35. O. Klevar , 37. R. Ambrož , 76. L. Šima
0

Odry se sice ujaly vedení, ale Spálov třemi góly zápas zvrátilo ve svůj prospěch.

přání vyslovené před týdnem směrem ke zlepšenému výkonu Spálova proti Odrám se stalo skutečností

§  za horkého letního počasí jsme zavítali na půdu regionálního rivala družstva Oder

§  zápas začal oboustranně opatrně, nicméně do 15 minuty měl Spálov dvě velmi nebezpečné střely, které zpacifikoval gólman Mališ

§  Spálov držel míč častěji na kopačkách a snažil se podnikat rychlé útoky po křídlech , kde velmi dobře hráli Patrik Pop a René Ambrož, obrana v čele s A.Sucháčkem pracovala spolehlivě

§  přesto se domácí ujali vedení, když se ve 28 minutě uvolnil na pravé straně hřiště Jaroslav Paszko a levačkou s přispěním teče Sucháčka, dostal míč za záda Neckáře – 1:0

§  naštěstí na sebe nedalo vyrovnání dlouho čekat a ve 35 minutě je stav utkání 1:1, po závaru a sérii odrazů se míč dostává k Ondrovi Klevarovi, který ho uklízí do sítě

§  aby toho nebylo málo, ve 37 minutě byl dokonán obrat skóre, po kolmé přihrávce Tadeáše Chuděje zatahuje míč po pravé straně Patrik Pop, centruje po zemi na hranici velkého vápna a míč posílá tvrdou střelou za Mališe – René Ambrož – 1:2

§  do poločasu se již stav nemění i přes další zajímavé situace

§  do druhého poločasu kvůli zranění nemůže nastoupit J.Kostka a je střídán V.Maršálkem

v úvodu druhé půle se domácí snaží udělat něco s výsledkem utkání, ale je z toho jen několik rohů a přímých kopů, které Neckář nebo spálovská obrana odvrací

§  v 59 minutě se po pěkné rychlé akci dostal k zakončení Franta Zálešák, ale míč bohužel označkoval jen břevno

§  v 65 minutě se prosazuje přes domácí stopera T.Chuděj, ale Odry drží dobrým zákrokem Mališ

§  v 76 minutě uzavírá účet zápasu Luděk Šíma , který je na hřišti pouhé 4 minuty od střídání , rychlý útok , kdy R.Ambrož přistrkává T.Chudějovi , ten centruje před bránu , kde nikým nehlídaný Šíma doklepává do oderské svatyně – 1:3

§  v 79 minutě je těsně za hranicí vápna sražen Tadeáš Chuděj a kope se trestňák, míč si bere netradiční exekutor Sucháček a jeho střela jde jen těsně nad břevnem

§  do konce zápasu je již hra rozkouskována, střídáním a Spálov si hlídá svůj náskok a domácí do ničeho nepouští

§  vítězem regionálního derby se stává zcela po zásluze tým Spálova, který předvedl opravdu velmi kvalitní výkon, všichni hráči do jednoho zaslouží pochvalu za poctivou práci a zodpovědný výkon

TJ Odry
Jan Stibůrek (trenér): Bylo vidět, že Spálov chtěl více hrát. Od nás to bylo nevýrazné, nepřesné a navíc se přidaly i individuální chyby. Sice jsme vedli, ale pak jsme udělali dvě zbytečné chyby, které Spálov potrestal. Za celé utkání jsme snad jednou trefili branku a to je pak těžké. Co se týče našich diváků, tak ti byli nespokojeni, i když jsme vedli nebo jsme byli druzí, takže jsme na ně zvyklí. Výjimkou je ale bývalý funkcionář Gerhard Ondřej,

TJ Spálov
Luděk Remeš (sekretář): Tyto body těší o to víc, že jsme je vybojovali na půdě regionálního rivala z Oder. Srovnávat výkon se zápasem proti Starému Jičínu nelze, protože by to bylo jako noc a den. Výkon celého mužstva byl hodně kvalitní a myslím si, že i nestranný divák musel uznat, že vítězství bylo zcela zasloužené. Kluci bojovali a odehráli ve všech řadách výborný výkon.