21.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2016-2017

--

--

Tichá rozhodla v samém závěru zápasu

0

Důležité tři body si na své konto připsali fotbalisté Tiché, když v dohrávce 21. kola CANIS 1.B třídy, sk. D porazili na domácí půdě Starý Jičín 1:0. Jedinou branku zápasu zaznamenal v 89. minutě Radim Švrček.

Úvodní třetina zápasu patřila favorizovaným hostům, kteří zatlačili Tichavjany na jejich obranné polovině. Svou převahu však dlouho nedokázali přetavit ve vyložené příležitosti. O největší vzrušení se postaral stoper Šrom, jenž dvěma štiplavými ranami zpoza vápna prověřil pozornost brankáře Pikulíka.

Domácí strážce byl v permanenci i nadále. Marné ostřelování jeho klece mohl ukončit Hanzelka, ale Pikulík mu zmenšil střelecký úhel a nebezpečí zažehnal. Největší šanci měl ve 33. minutě po rohu Petra kapitán Bajer, ale ani on svého bývalého spoluhráče z Nového Jičína nepřekonal.

Svěřenci trenéra Janáče v závěru první půle změnili rozestavení a systém hry, čímž začali ofenzivní sílu soupeře eliminovat. Před odchodem do kabin navíc mohli sami udeřit, když Ondřej Švrček vyslal do sólového úniku Fojtíka. Toho ovšem svým jediným zákrokem v úvodním dějství vychytal Strnadel.

Po změně stran domácí navázali na závěr první části a třetí tým tabulky, který v minulém kole nasázel Spálovu pět branek, nepouštěli na dostřel. Na opačné straně mohli skórovat Fajčák s Vránou, ale prvně jmenovaný střílel do středu brány a druhému chyběl krůček k obejití brankáře.

Když už se zdálo, že bude k vidění bezbranková remíza, přišla hostující ztráta před pokutovým územím domácích. Následný brejk vyřešil Fojtík průnikovou přihrávkou na Radima Švrčka, jenž ranou podél vybíhajícího brankáře vstřelil jedinou branku zápasu, čímž Tiché zajistil čtvrté jarní vítězství – 1:0.