19.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2016-2017

--

--

Tichá poprvé pod novým trenérem neskórovala a z Kozlovic odjela s prázdnou

0

Fotbalisté Tiché nestačili v rámci 19. kola CANIS 1.B třídy, sk. D na Kozlovice, kterým podlehli na jejich půdě 1:0. Jedinou branku zápasu zaznamenal v 73. minutě Tabach.

Důležitý zápas „o šest bodů“ začal velmi opatrně. Tichavjané drželi častěji míč na svých kopačkách, avšak bez výraznějšího ohrožení Chlebkovy svatyně. Na druhé straně měl Pikulík plné ruce práce pouze při dvojšanci domácích, kteří z ní nakonec vytěžili jen rohový kop.

Postupem času se Janáčův výběr dostával blíže a blíže k pokutovému území Kozlovic, jenže z celé řady autových vhazování či rohových kopů nic nevytěžil. Jedinou výjimkou byl roh Pavla Fojtíka, po němž pálil těsně vedle Matúš. Také proto divácky nepříliš záživné úvodní dějství branku nepřineslo.

Po změně stran zajímavých příležitostí přeci jen přibylo. Už po dvou minutách se vydařeným pokusem prezentoval Vyvial, jehož rána z 22 metrů prosvištěla nad břevnem. Po hodině hry už hosté zvedali ruce nad hlavu, jenže po střele Suchomela zaskočil za Chlebka jeden ze spoluhráčů.

Poslední celek tabulky byl velmi blízko gólové radosti v 67. minutě, kdy Adam Fojtík poslal přímý kop z hranice velkého vápna přímo do šibenice. Pikulík ale sáhl do horního rohu včas a nadále tak držel čistý štít. O ten jej nepřipravil ani Vyvial, jenž svoji pumelici namířil přímo do rukavic hostujícího strážce.

V 73. minutě si Kozlovice spravily chuť. Tichavjané zaváhali při rozehrávce na obranné polovině, čehož domácí využili k rychlému kontru. Na jeho konci se k zakončení dostal střídající Tabach, jenž sám před brankářem nic nevymýšlel a napálil míč bezpečně mimo jeho dosah – 1:0.

Branka zápasu pomohla a hra se přelévala na obě strany. Kozlovičtí dostali k dispozici několik zajímavých standardních situací, ale pojistku z nich nepřidali. Na opačné straně byl nejblíže vyrovnání Sobota, ale za Chlebka opět zaskočil jeden ze spoluhráčů, jenž tak svému celku zachránil nejtěsnější výhru.