19.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2016-2017

Spálov nasázel Jeseníku búra

45. O. Klevar , 48. R. Kiša , 51. T. Chuděj (p.) , 80. J. Kostka , 85. R. Ambrož
0

Jak zápas probíhal?

v dalším kole jsme přivítali za velmi chladného a větrného počasí družstvo Slavoje Jeseník, který v dosavadních jarních kolech pokaždé bodoval a výhrál i na půdě aspiranta na postup Jistebníka od úvodních minut se Spálov tlačil před jesenickou branku a vytvářel si i poměrně dost šancí, ale na gólovou radost se čekalo až do závěru prvního poločasu v průběhu prvního poločasu se postupně dostali do šancí Šíma, 2x Král , R.Ambrož, ale buď bylo zakončení málo razantní nebo se předvedl výborným zákrokem gólman hostí Machač Spálov hrál velmi dobře a organizovaně, oproti předešlým zápasům nechyběla ani mezihra a pohledné kombinace soupeř z Jeseníku se ani do žádné šance nedostal a jediné, co v prvním poločase zaujalo byla dalekonosná střela z přímého kopu cca ze 40 metrů od L.Polónyho Jeseník přijel s velmi úzkým kádrem a navíc se jim už ve 23 minutě zranil a musel střídat P.David cca v 35 minutě se zdálo, že obránce Jeseníku zahrál ve velkém vápně rukou, ale rozhodčí to jako prohřešek neviděl a pokračovalo se ve hře první gólová radost přišla ve 45 minutě a byl to opravdu doslova gól do šatny, po dlouhém autu se dostal k hlavičce Ondra Klevar a do protipohybu brankáře otevřel gólový účet zápasu – 1:0

hned po přestávce se Spálov dal do obléhání jesenické brány, a co bylo velmi dobré pojistil vedení o dvě rychlé branky ve 48 minutě kopal roh René Ambrož a na přední tyč si velmi dobře naběhl trenér Kiša a pravou nohou sklepl míč za Machače – 2:0 už v 50 minutě po rychlé kombinaci se měnilo skóre potřetí, to když Tadeáš Chuděj vysunul Reného Ambrože na pravé straně, ten se zbavil obránce a nahrál od brankové lajny proti noze na nabíhajícího Klevara, ten byl sražen a rozhodčí nařídil pokutový kop 51 minuta – penalta – Tadeáš Chuděj – 3:0 Spálov dál Jeseník výrazně přehrával a soupeři v útoku vůbec nic nedovolil v 80 minutě se měnil stav utkání opět, dlouhý aut Tadeáše Chuděje nachází hlavu Kostky a skóre zápasu je již 4:0 v 85 minutě je faulován cca dvacet metrů od brány T.Chuděj, k exekuci trestného kopu se staví René Ambrož a parádní střelou k levé tyči uzavírá výsledek zápasu - 5:0 do hry se postupně dostali skoro všichni náhradníci Spálov odehrál velmi dobré utkání a výsledek je naprosto zasloužený, pevně věříme, že tento zápas bude odrazem k lepší hře i výsledkům

TJ Spálov
Luděk Remeš (sekretář, novojicinsky.denik.cz): Odehráli jsme jednoznačně nejlepší zápas jara a potěšením byla výborná hra, kombinace a vstřelené góly. Snad to je odrazový můstek k lepší hře a zisku bodů pro další zápasy.

TJ Slavoj Jeseník nad Odrou
Libor Machač (předseda, novojicinsky.denik.cz): Do Spálova jsme opět přijeli, jako chudí příbuzní. Bylo štěstí, že s námi jel v autobuse, v loňském roce ještě hrající žák, Petr Hrňa, který si půjčil kopačky a šel aspoň na lavičku. Jeho služby jsme využili už brzy, po zranění levého obránce Pavla Davida. Naši hráči drželi krok s domácími až do pětačtyřicáté minuty, kdy jsme obdrželi první branku. Do druhého poločasu jsme vstoupili strašně a domácí během deseti minut vstřelil dvě branky a bylo po zápase.