15.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

--

Šlágr kola pro Heraltice

0

Jak zápas probíhal?

Jednoznačným šlágrem předposledního kola se stal přímý souboj o druhou příčku mezi Velkými Heralticemi a Suchými Lazci. Domácí poprvé zahrozili po uličce Adama Rolného a centru Tesaře, jenže Piatkevič zamířil ve skluzu kousek vedle. Hosté se spoléhali převážně na smrtící brejky, z nichž málem udeřili Vlha s Herudkem. Necelých deset minut před přestávkou načechral Zemborski centr na hlavu Piatkeviče, který polaskal tyčku sucholazecké kasy. Ve druhém dějství hostům začaly docházet síly, čehož Velké Heraltice nemilosrdně využily. Nerozhodný stav zrušil Adam Rolný, který nejprve převzal balon od svého bratra Miroslava Rolného, poté ve vápně vyškolil Lence, Herudka i gólmana Lukšu a chytrým obloučkem zavěsil míč do sítě – 1:0. Suché Lazce se pak nadechly ke chvilkovému náporu, ale dělovka Havelky otřásla pouze břevnem. V 74. minutě už hosté rezignovali, když inkasovali po báječné kombinaci Adama Rolného s Jiřím Otipkou – 2:0. Třetí hřebíček do jejich rakve zatloukl Miroslav Rolný po narážečce se sourozencem Adamem Rolným – 3:0. A aby toho nebylo málo, tak Zemborski vymíchal u brankové lajny Lence a ideálně nabil Marku Štěpánkovi, který pečetil na výsledných 4:0.