22.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

Slavkov nadále kráčí za postupem

36. D. Cahel , 38. D. Cahel , 73. R. Hendrych
0

Jak zápas probíhal?

Tabulkový lídr ze Slavkova hrál proti Albrechticím na půl plynu, přesto znovu prodloužil svou jarní vítěznou sérii. Ve 21. minutě si však domácí málem vsítili vlastence, jenže nešťastnou hlavičku Marka skvěle vytáhl gólman Machel. Fotbalisté Slavkova reagovali průniky Schneidera a Lazeckého, jejich střely ovšem postrádaly potřebnou razanci. Favorit tedy slavil až ve 28. minutě. Klement vyrýsoval krásný pas na Cahla a ten předvedl ukázkovou hlavičku – 1:0. Vyrovnání měl na kopačce Slaný, ale hrubku Krále nepotrestal. Albrechtice toho mohly litovat při rohu Schneidera a šanci Grajciara, jenže brankář Darda vyškrábl balon nad břevno. Vzápětí ovšem vnikl Král odvážně do šestnáctky a Cahel se opět objevil ve správný moment na správném místě – 2:0. Tečku za úvodním dějstvím ale udělal až spolehlivý zákrok Machela proti Sklenaříkovi. Hosté zlobili i zkraje druhé půle, kdy střídající gólman Holuša zneškodnil příležitost Charalambidise. Na opačné straně odmítl hattrick Cahel, který nezužitkoval ideální centr Schneidera. Definitivní podobu tedy získal výsledek až v 73. minutě. Po akci Hrušky a centru Krále sice Darda vychytal Schneidera, jenže Hendrych se protlačil k úspěšné dorážce – 3:0. Ve zbytku utkání ještě domácí Rubý málem zbořil břevno.