26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2016-2017

--

Stonava dostala doma výprask od Dobratic

0

Report přinášíme z pohledu Dobratic.

Ve Stonavě bylo perfektně připravené hřiště a počasí přilákalo početnou skupinu dobratických fandů. Zápas se vyvíjel lépe pro Dobratice, protože už ve 2. minutě šly do vedení po rohovém kopu, kdy si našel míč ve volném prostoru Dominik Dobiáš – 0:1. Ihned ve 4. minutě se po rohovém kopu domácích prosadili z brejku opět hosté, tentokrát využil šanci Zábelka - 0:2. Domácím se podařilo Zollerem v 11. minutě snížit z pokutového kopu, když dobratický brankář srazil hlavičkujícího útočníka k zemi - 1:2. Hrál se pěkný kombinační fotbal, ale pouze ve středu hřiště. Až ve 37. minutě udeřil po pěkném průniku ve vápně opět dobratický Zábelka - 1:4. Hosté ještě brankou do šatny zvyšovali skóré na 1:4 po standardní situaci, kdy hlavičkou z šestnácti metrů zaskočil domácího brankáře Bortlíček.

Druhý poločas začaly Dobratice dobře, když zužitkovali krásnou kombinační akci po ose Marián Causidis – Šigut – Zábelka – Hlaváč a Kantor, kdy poslední jmenovaný umístil krásnou střelou k pravé tyči a zvýšil vedení hostů na 1:5. V 55. minutě po rychle rozehrané standardní situaci Hlaváčem se uvolnil Marián Causidis a propálil domácího brankáře – 1:6. Výsledek dobratické fotbalisty uchlácholil, což vedlo ke snížení opět Zollerem – 2:6. Poslední půlhodinu měli domácí tlak, ale nepodařilo se jim přidat další branku. Naopak hostující kanonýr Zábelka završil svůj hattrick po uvolnění v pokutovém uzemí a obstřelením brankáře - 2:7.

Autor: Michal Hlaváč