23.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2016-2017

--

--

Veřovice si výhrou uchovaly naději

0

Albrechtice se sice brzy ujaly vedení, ale Veřovice hned vzápětí srovnaly. Rozhodující trefa padla po hodině hry. Pojistku přidaly Veřovice o chvíli později. Report přinášíme z pohledu Veřovic

Úvod utkání byl pro domácí katastrofální. Na své polovině chyboval Ondra Matuš, když přihrál hostujícímu útočníkovi Smigovi a pro něho již nebyl problém podél našeho gólmana skórovat - 0:1. Na srovnání domácí nečekali dlouho. Ve 4. minutě poslal do brejku dlouhou přihrávkou Adam Hrivňák Adama Šimíčka a ten přeloboval vybíhajícího gólmana hostů – 1:1. V 9. minutě již mohli jít domácí do vedení, když patičkou zakončoval Adam Hrivňák. V domnění, že stojí v ofsajdu, ale jeho zakončení nebylo dost razantní. V 25 min jsme museli trochu přeskupit rozestavení po nuceném střídání Adama Šimíčka, kterého nahradil Roman Košelík. Ten v 30 min musel na poslední chvíli hasit šanci hostů, když skluzem zablokoval střelecký pokus. Vzápětí jsme museli podruhé střídat pro zranění Ondru Matuše, kterého nahradil na pravé straně obrany Ondra Fojtík. V 35 min jsme dostali šanci v podobě přímého kopu, který zahrával Radim Košelík. Ten našel Michala Hanka, ale jeho hlava nebyla dost přesná. V poslední minutě první půle ale hosté mohli jít do vedení. Na soupeřově polovině jsme nedokázali přerušit rychle rozvíjející se útok a hosté se na tři, čtyři přihrávky dostali až na dostřel naší brány. Jen bravurní zákrok Martina Fojtíka nás zachránil od pohromy.

Druhá půle začala šancí hostů. V 50 min zahrávali střílený roh, který naštěstí pro nás bez teče prošel celým malým vápnem. V 55 min zahrozil Baník útokem z levé strany, ale jejich hráč mířil jen do boční sítě. V 60 min byla pro nás veselá. Ondra Fojtík vhazovat aut na Adama Hrivňáka, ten míč propustil jen za sebe na Dana Šimíčka, který se řítil do šestnáctky hostů a svůj únik střelou podél brankáře úspěšně zakončil – 2:1. O 7 min později bylo ještě veseleji. Hosté vyrobili na půlce chybu, míč se dostal k Michalovi Hankovi, který vedl útok po pravé straně. Nahrál pod sebe na nabíhajícího Radima Košelíka, který střelou k levé tyči hostů navýšil naše vedení – 3:1. V 73 min mohli hosté snížit naše vedení, ale na poslední chvíli střelu z blokoval skluzem Martin Kupčák na roh. V 84 min ještě hosté zahrávali sérii tří rohů za sebou, ale ani  toto nevedlo ke vstřelení branky a my jsme nakonec uhájili dvoubrankové vedení.

AFC Veřovice
klubový web:: Po dlouhé době jsem zase u našich hráčů viděl bojovnost a snahu po vítězství. I když v utkání byly opět individuální chyby, po kterých inkasujeme, tak nás to nezlomilo a nakonec jsme utkání dovedli do vítězného konce. Pozitivní je, že také jsme dali více jak jednu branku a proměnili šance, které jsme měli.

FK Baník Albrechtice
Dušan Kohút (trenér): Nevím, jestli mám být znechucen fotbalem, nebo se smát, protože abychom dovolili tak slabému soupeři bodovat, to už se opravdu musí povést.Na lávce jsem měl jen brankáře. Naštěstí pak přijel ještě Vagner, tak si zahrál i on. Pak už tam nikdo z hráčů nebyl.Jsme schopni dostat gól z ničeho a zahodit deset šancí. Opravdu jsem si připadal jako bych koučoval nějakou hospodskou jedenáctku na výletě. Už jsme pomalu nebezpeční i sami sobě

M. Fojtík [-] - D. Šimíček [-] , A. Šimíček [-] (25. R. Košelík [-] ) , M. Hanko [-] , R. Košelík [-] , A. Gold [-] , M. Kupčák [-] , J. Michálek [-] (69. L. Pítr [-] ) , O. Matúš [-] (37. O. Fojtík [-] ) , D. Hrivňák [-] , M. Adamec [-]

K. Směták [-] - J. Hovůrka [-] , A. Chumchal [-] , T. Izaiáš [-] , P. Pasz [-] , D. Dorozlo [-] , R. Smiga [-] (46. L. Vagner [-] ) , M. Korzeniowski [-] , J. Kociolek [-] , J. Kociolek [-] , A. Věčorek [-]

ŽK: 58. J. Hovůrka .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: HAVLÍK Přemysl - KARAS Michal, CHMIEL Marek.