21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2016-2017

--

--

Tvrdá lekce od Brušperku...

0

Ve středeční dohrávce 21. kola k nám do Dobré přijel Brušperk. Zvěsti o formě hostujících hráčů nelhaly a skutečně k nám přijel zatím nejlepší tým, proti kterému jsme v jarní části hráli. Přinášíme report z pohledu domácího týmu z Dobré.

Kromě hned první minuty, kdy po centru zakončoval Filipčík, byl začátek utkání vlažný, ani jeden tým se nijak nehnal dopředu. První opravdu velkou šanci měli hosté ve 23. minutě, ale nás podržel s pomocí tyče Lužný. Rozhodující část prvního dějství se udála v rozpětí mezi 37. a 40. minutou. To jsme totiž dvakrát inkasovali. První gól padl z kopačky Coufala pěknou střelou na zadní tyč, na kterou si náš brankář stačil pouze šáhnout, druhý vstřelil Chrašč, kterému pomohla ke skórování tyč. Nutno říct, že obě branky jsme hostům nabídli my sami špatnou rozehrávkou…

Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem pokusit se vyrovnat. Dvacet minut nevypadalo z naší strany ještě úplně zle, zahrávali jsme několik rohů, ale šanci jsme si nevytvořili žádnou. Hosté ještě v 68. minutě svou první velkou šanci druhého poločasu neproměnili, ale o chvíli později dvěma góly opět v rozmezí 4 minut rozhodl o osudu utkání Bogdan. O chvílí později zkusil štěstí z dálky hostující záložník, Lužný vytáhl pěkný zákrok, který ale už nic neřešil. Zápas na domácí půdě skončil porážkou 0:4, což je pro nás pořádná ostuda. Spíš než výsledek mě ale mrzí opakující se problémy s důrazem, bojovností a s chutí vypustit na hřišti duši.

SK Brušperk
Roman Karsten (pro klubový web): Prvních třicet minut utkání bylo, jak se lidově říká hodně unavených. Jak domácí, tak naši hráči ztráceli spoustu míčů především v rozehrávce, a tak se nic výrazného nedělo. Domácí hráli jen na nakopávané dlouhé míče, které jim přesně centroval domácí brankář Lužný. My se zase snažili kombinovat jenomže se nám to vůbec nedařilo. K první šanci jsme se dostali, až ve čtrnácté minutě, kdy se Zajko ocitl sám u zadní tyče, avšak Brankář Lužný ho bravurně vychytal. Poté jsme ještě vyprodukovali dvě střely, které neměli parametry ohrozit branku domácích. Po třicáté minutě jsem prohodil tři naše hráče na jiné posty. Toto prohození přineslo skoro okamžitě první ovoce. Ve třicáté sedmé minutě Laryš přihrál Coufalovi, který krásnou střelou k tyči rozvlnil síť domácích poprvé. Hned tři minuty na to se opět po přihrávce od Laryše dostal k míči Chrašč ( Pipo ) a krásnou střelou nedal Lužnému šanci. Bylo to 2:0. Soupeř začal chybovat, a kdyby se hrálo ještě deset minut, tak ještě nějaká branka určitě padla. V šatně jsem nabádal hráče k tomu, ať pozorně brání. Jestli bude chtít Dobrá otočit nepříznivý vývoj utkání budou muset otevřít hru a tím nám umožní potřetí skórovat a uklidnit tak celou hru. Prvních dvacet minut se domácí snažili něco udělat s výsledkem. Naše pozorná obrana je ovšem k ničemu nepustila. Největší ohrožení přicházelo ze strany výborně hrajícího Lukáše Šmahaje, který dělal naším hráčům velké problémy. Po sedmdesáté minutě se začala hra otáčet, domácí ubrali na tempu a my se začali dostávat do šancí. V sedmdesáté páté minutě se k odraženému míči dostal Bogi a nekompromisně zakončil. Bylo to 3:0 a věděl jsem, že si z Dobré odvezeme tři body. Do hry se dostal Blahut, který vystřídal Laryše. Již po pěti minutách na hřišti naservíroval Jenda krásný míč na zadní tyč, kde stál Bogi a hlavičkou usměrnil míč do sítě domácích počtvrté. Do hry se ještě dostal Korny, Vojtek a Lajka, který měl na kopačce pátý gól, ale branku netrefil a tak toto utkání skončilo čtyři nula.