21.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2016-2017

--

--

Domácí družina byla efektivnější

0

Během zápasu si domácí družiba vypracovala až tříbrankový náskok. Hosté už stačili pouze jedním gólem korigovat skóre.

Dobrý fotbal a krásné branky mohli vidět diváci v utkání domácího Vratimova se Stonavou. Ve vyrovnaném duelu byli efektivnější domácí fotbalisté, když dokázali své šance, na rozdíl od svého soupeře, proměnit. V první půli byla hra vyrovnaná a spíše z obou stran opatrná. Na hráčích obou mužstev bylo patrné, že nikdo nechce udělat chybu. Do vedení mohl poslat domácí ve 24 minutě Pařenica, který vystihnul stonavskou rozehrávku, ovšem svou pěknou individuální akci, díky obětavému zákroku hostujícího obránce nedokázal přetavit v úvodní branku. Hosté ovšem nepřijeli do Vratimova jen bránit. Hlavně jejich útočné duo Zoller – Malúš bylo po celý zápas velmi aktivní, ovšem proti pozorné obraně domácích to měli hodně těžké. Když už se zdálo, že první půlka skončí bez branek, zatáhl ve 44 minutě míč po pravé straně domácí Pařenica a milimetrovým pasem vyzval ke skórování Svěnčíka, který uklidil míč do sítě a poslal domácí do poločasového vedení 1:0.

Druhá půle se od první příliš nelišila. Hosté se nadále snažili ztéci vratimovskou obranu, jenže ve finální fázi postrádali stonavští více klidu a přesnosti. V 56 minutě, kdy se hosté nadechovali k tlaku a toužili po vyrovnání, se rozehrála nejkrásnější akce utkání. Po odvráceném rohovém kopu předvedli vratimovští ukázkový brejk na jeden dotek, když se nejdříve parádně uvolnil Pařenica, aby se míč po ose :Pešek – Svěnčík – Pešek vrátil k Pařenicovi, který si ještě zaseknul obránce a do prázdné branky s přehledem skóroval. Této parádní akci zatleskalo (až na pár vyjímek) i velmi náročné a kritické vratimovské publikum. V 65 minutě domácí hráči předvedli opět pěknou fotbalovou akci, když se po chybné rozehrávce hostů ujal míče Pařenica, jež jej posunul na Osvěčíka, který vyslal do šance T.Třísku, ten mu přihrávku nezištně vrátil a Osvěčík poslal vratimovské do tříbrankového vedení. Stonavští borci se ovšem ani za tohoto stavu nesmířili s porážkou a odhodlaně se vrhali do útoku. Jejich snaha se jim vyplatila v 74 minutě, když se po chybě domácích ve středu hřiště prosadil po centru z pravé strany hostující kanonýr Zoller, který snížil na 1:3 z pohledu hostů. Víc už ovšem Stonavě hráči Vratimova nedovolili.

FC Vratimov
Hodnocení as.trenéra Vladana Pražáka: Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas a dali i pěkné góly. Bohužel se nám v týdnu dlouhodobě zranil Vojta Trmal, takže jsme museli trochu přeházet posty, ale i tak to kluci zvládli skvěle…Na druhou stranu už se sebezapřením hrál Ondra Škorík, což bylo taky na hře v obranné fázi hodně znát…Podařilo se nám potvrdit výhru v Albrechticích a opět jsme předvedli velmi bojovný a obětavý výkon. Stonava má hodně zkušené a kvalitní mužstvo, což dnes několikrát ukázali… I proto si dnešního vítězství hodně ceníme…