14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Těsná výhra Darkoviček

0

Výhru si domácí zajistili brankou v samém závěru.

V hlučínském derby se štěstěna usmála na Darkovičky, které si na domácí půdě poradily s Ludgeřovicemi. V prvním poločase na trávníku vládli hosté. Nejprve uviděl Nagy ve vápně Pěntku, který ovšem zamířil kousek vedle. O chvíli později našel Postředník dobře postaveného Mudrocha, ale ani on netrefil cílené zařízení. Těsně před přestávkou si ještě Fojtík navedl balon na silnější levačku, jenže domácího gólmana Vargu nepřekvapil.

Na začátku druhé půle zazlobily Darkovičky, když se zjevil na pětce Kremzer, míč ovšem nasměroval přímo do rukavic brankáře Hájka. Ludgeřovice reagovaly přesným rohem Fojtíka, po němž se pověsil do vzduchu Pěntka, ale výborný Varga balon reflexivně vytěsnil na břevno. Strážce domácí svatyně poté zlikvidoval i slibnou příležitost Fojtíka. V 70. minutě málem udeřily Darkovičky, když Kremzer vysunul kupředu Rzidského, jenže skóre se opět neměnilo. Na opačné straně vyrýsoval Bělan pěknou kolmici na Pěntku, jehož dloubák však proplachtil pouze kolem tyčky. Klíčový moment sobotního duelu tedy nabídla až 88. minuta. Po rohu domácího Turanského plácl do míče Buchvaldek, Hájek situaci podcenil, když mu balon prošel mezi rukama a Kremzer ještě s tečí Pěntky trestal – 1:0.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Tentokrát jsme vyhráli s velkým štěstím. Dá se říct, že jsme z minima vytěžili maximum. Naši hru dost ovlivnil disciplinární trest Felgenträgera a absence Wickera. Třeba v útoku nastoupili dva nadějní dorostenci. Ludgeřovice byly samozřejmě silnější na míči, ale my jsme jejich šance přežili. V závěru jsme navíc vstřelili rozhodující gól, takže jsem velmi spokojený.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Opět se potvrdilo, že fotbal někdy nemá logiku. Darkovičky jsme po celý zápas válcovali, jenže když nedáte gól, tak prostě nemůžete zvítězit. Byli jsme opravdu jasně lepším týmem, když domácí pořádně nevystřelili na naši branku. Bohužel nám to tam nespadlo, což se nám v závěru vrátilo jako bumerang. Po chybě Hájka jsem si vstřelil vlastence a bylo hotovo. Jsme z toho hodně smutní.“

P. Varga [-] - R. Kempný [-] (67. T. Ondič [-] ) , L. Moravec [-] (46. J. Rzidký [-] ) , T. Kabich [-] (87. M. Lampart [-] ) , P. Kremzer [-] , P. Turanský [-] , P. Buchvaldek [-] , O. Diviš [-] , D. Strachota [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

T. Hájek [-] - P. Zoubek [-] (60. M. Lambert [-] ) , L. Fojtík [-] (83. J. Kotlář [-] ) , M. Pěntka [-] , L. Stepek [-] , J. Mudroch [-] , K. Klos [-] , R. Fejerčák [-] , D. Balgar [-] (60. R. Bělan [-] ) , M. Postředník [-] , D. Nagy [-] (70. D. Lischka [-] )

ŽK: 88. P. Adamčík , 88. P. Kremzer - 38. D. Nagy , 68. M. Lambert , 71. M. Postředník .
Počet diváků: 105. Rozhodčí: TOMAI Martin - PAVLÁSEK Martin, JURAJDOVÁ Lenka.