14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Oldřišov vybojoval záchranu

0

Výhru vybojoval Oldřišovu Klement brankou dvě minuty před koncem.

Fotbalisté Oldřišova se v Kravařích bili o udržení jako lvi. Hosty nevykolejila ani 23. minuta, kdy si Czerný všiml vyběhnutého gólmana Anděla a z dobrých třiceti metrů ho chytře přeloboval – 1:0. Svěřenci trenéra Samsona reagovali ve 34. minutě. Stoper Samek se vydal na ofenzivní výlet a nádhernou křížnou ránu otřel o tyčku – 1:1.

Záchranářské akcie Oldřišova se opět vydatně zvýšily v 53. minutě. Blahetka přetáhl rohový kop na zadní tyčku, kde hlídkoval Utěšený, tuhle situaci ještě domácí přežili, ale dorážející Šamárek už nekompromisně zavěsil – 1:2. O chvíli později vnikl do vápna hostující Michal Jadrný, jenže brankář Maňák si tentokrát vše pohlídal. Kravaře pak zákonitě přitopily pod kotlem, k jejich smůle ovšem pokazily několik slibných přečíslení. Rovnovážný stav se tedy na světelné tabuli objevil až v 79. minutě. Sabo napřáhl zpoza šestnáctky a nepříliš jedovatý projektil zaplul za záda chybujícího Anděla – 2:2. Oldřišov ale rozhodně nerezignoval, což se mu vyplatilo dvě minuty před závěrečným hvizdem. Po nedůrazném zákroku Michala Pavelka se chopil balonu Klement a razantně ho vměstnal pod břevno – 2:3. Hosté si tak zahrají I. A třídu i v příští sezoně.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Jsem hodně naštvaný, protože jsme hráli špatně. Hlavně první poločas jsme totálně prospali, když jsme tam měli spoustu výpadků a vlastně jsme si nevypracovali pořádnou šanci. Nevyšel nám ani nástup do druhé půle. Až pak jsme soupeře mačkali, jenže body nám to nepřineslo. Oldřišov si zasloužil zvítězit, protože příkladně bojoval. Prostě šel za výhrou mnohem důsledněji než my.“

SK Moravan Oldřišov
Jaroslav Samson, trenér Oldřišova: „Dneska jsme bojovali jako lvi. Pokud jsme se chtěli zachránit, tak nám samozřejmě ani nic jiného nezbývalo. Diváci sledovali docela pěkný fotbal, kdy se útoky přelévaly z jedné strany na druhou. Kluci dřeli, i když nám scházelo pět hráčů základní sestavy. Jsem rád, že jsme to zvládli. Podle mého názoru jsme si zasloužili vyhrát.“

M. Maňák [-] - J. Barcal [-] , V. Klösel [-] - M. Czerný [-] , D. Peterek [-] , M. Sabo [-] , V. Koneczný [-] (55. J. Jaroš [-] ) , K. Nestroj [-] , M. Hanus [-] - T. Seibert [-] , E. Peterek [-] (55. M. Pavelek [-] ) -

T. Anděl [-] - J. Blahetka [-] , L. Samek [-] , L. Urban [-] (63. V. Bechný [-] ) , J. Šamárek [-] - R. Wicha [-] (90. J. Mrázek [-] ) , J. Klement [-] , M. Pusch [-] , A. Utěšený [-] , P. Pardy [-] (56. V. Jadrný [-] ) , M. Jadrný [-] -

ŽK: 63. M. Hanus - 37. M. Jadrný , 75. A. Utěšený , 88. J. Klement .
Počet diváků: 215. Rozhodčí: ŠAFAŘÍK Pavel - VIŠČOR Michael, DUDEK Matěj.