14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Dvořák hrdinou Krásných Louček

0

Branka z osmnácté minuty zajistila Krásným Loučkám záchranu.

V Krásných Loučkách šlo o všechno, protože se tam střetli dva žhaví aspiranti sestupu. Zatímco domácí potřebovali vyhrát, Štěpánkovicím stačila k záchraně remíza. Úvodní čtvrthodinka nabídla taktické šachy, když se čekalo na chybu. Tu v 17. minutě vyrobili hosté, kteří nechali zakončit Dvořáka, a neštěstí bylo na světě – 1:0. Borci ze Štěpánkovic se pak samozřejmě tlačili dopředu, jenže jaksi jim zvlhl střelecký prach. Hosté nejprve hrozili výhradně ze vzduchu. Po centrech z křídelních prostor nebezpečně hlavičkovali Schwalbe se Smažíkem, ale gólman Petr se opakovaně zaskvěl. Vyrovnání viselo na vlásku také při dělovce Grygarčíka, kterou pozorný Petr vyškrábl nad břevno. Štěpánkovice si jen zklamaně povzdechly rovněž u pokusu Heidera, když balon z jeho kopačky proletěl kousek vedle tyčky. V závěru zápasu hosté vsadili vše na útočnou kartu, jenže neskórovali ani z několika nepřehledných skrumáží. Po ročním účinkování se tak hosté s největší pravděpodobností s I. A třídou znovu loučí. Krásné Loučky se naopak už teď mohou těšit na další soutěžní ročník.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Harazim, útočník Štěpánkovic: „První poločas byl z naší strany špatný. Moc se nám nedařilo, přesto jsme si nezasloužili prohrávat. Krásné Loučky se bohužel prosadily z první akce, kdy se dostaly k naší brance. Pak jsme si vytvořili velký tlak, jenže většinou jsme měli jen takové pološance. Ve druhé půli jsme soupeře skoro nepustili za půlku, ale prostě nám to tam nespadlo.“