15.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

--

--

0

Štěpánkovice se dostaly ke slovu až čtyři minuty před koncem, když snižovaly tříbrankové manko.

Štěpánkovice ve Staré Bělé herně nevyhořely, jenže doplatily na špatné bránění standardních situací. Sobotní zápas by se možná vyvíjel jinak, kdyby hned na začátku uspěl Dušan Harazim, který po centru Lišky zamířil kousek vedle. Poté ale hosté nepokryli při rohu Pytlíka a neštěstí bylo na světě – 1:0. Ve 30. minutě si navíc vybral slabší chvilku štěpánkovický brankář Michal Tomíček, kterému balon fatálně vypadl z rukavic a všudybyl Petrovský si věděl rady – 2:0. Hosté mohli odpovědět krátce před přestávkou, jenže Schwalbe po časovaném pasu Smažíka přehodil společně s gólmanem Slavíkem i břevno.

Bodové naděje Štěpánkovic se pak ztenčily na minimum v 61. minutě, jelikož domácí Brachtl zužitkoval rohový kop Staré Bělé – 3:0. Další zajímavé momenty přinesl až závěr utkání. Nejprve korigoval Dušan Harazim na 3:1, když předtím výborně zabojoval střídající Grigarčík. O pár vteřin později si rozhodčí Pasterčák vymyslel po skluzu Machaly penaltu, ale domácí Lišaník pokutový kop vědomě neproměnil, čímž se pomyslně nominoval na cenu fair play. Vše pak uzavřel zpackaný sólový nájezd hostujícího Grigarčíka.

FOTO ZDROJ: FK STARÁ BĚLÁ

FK Stará Bělá
Radim Kovář (trenér): V držení míče, pohybu a týmovém napadání jsme podali mnohem lepší výkon, než tomu bylo v předešlých utkáních. Kde nám však chyběla větší úspěšnost v kombinaci a řešení herních situací, tak to bylo kolem pokutového území soupeře. Chtěli jsme úspěšně zakončit poslední domácí utkání, a to se nám, až na závěr, kdy jsme vyrobili dvě hrubé chyby, povedlo.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jindřich Harazim, trenér Štěpánkovic: Chtěli jsme hrát z hodně hlubokého defenzivního bloku a na to soupeře to docela platilo. Bohužel jsme dostali nesmyslné góly ze standardních situací. Nechali jsme tam úplně volné hráče, což se prostě nesmí stávat. Opět rozhodla nedůslednost jednotlivců. Obranná činnost nám na jaře vůbec nefunguje.

L. Slavík [-] (46. K. Pšenčík [-] ) - O. Pytlík [-] - R. Mika [-] , O. Malík [-] , J. Petrovský [-] (59. R. Brachtl [-] ) , D. Charvát [-] (72. J. Kačer [-] ) , M. Wendtner [-] , M. Lišaník [-] , D. Kožík [-] (46. F. Mušec [-] ) , M. Petrík [-] , M. Kresta [-] (46. J. Dziža [-] )

M. Tomíček [-] - D. Novák [-] , J. Smažík [-] , R. Heider [-] , J. Tomíček [-] , D. Harazim [-] , A. Schwalbe [-] (63. M. Grigarčík [-] ) , D. Benek [-] (78. D. Halfar [-] ) , J. Machala [-] , M. Liška [-] (46. D. Kožušník [-] ) , P. Grygarčík [-]

ŽK: 32. O. Pytlík , 36. M. Wendtner , 43. M. Petrík - 83. J. Smažík , 86. J. Tomíček , 86. J. Machala .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: PASTERČÁK Jozef - SZKUTA Pavel, KUBÁČEK Vojtěch.