26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Palestina doma opět padla

30. D. Harazim - 26. D. Matyášek , 41. O. Prokša , 60. J. Havelka (p.)
0

Štítina po poločase vedla o jednu branku. Ve druhém výhru pojistila po hodině hry z penalty.

Podzimní překvapení ze Štěpánkovic se kvůli poklesu formy nenápadně zamotalo do boje o záchranu. Štítina šla naopak hned od začátku hladově za třemi body. Nejprve Černý načechral centr do vápna a volej Malocha výtečně vyškrábl gólman Michal Tomíček. Ve 26. minutě už hosté udeřili. Režnar našel uvnitř šestnáctky Matyáška, který balon nekompromisně zavěsil pod břevno – 0:1. Domácí ovšem nepropadali panice a brzy kontrovali. David Tomíček uviděl na přední tyči Dušana Harazima a ten míč šikovně tečoval za záda brankáře Hlaváčka – 1:1. Fotbalisté Štítiny však pokračovali v sympatickém výkonu. Rána Černého se ještě nevešla do štěpánkovické kasy, ale čtyři minuty před přestávkou už hosté slavili. Po hrubce Heidera vydláždil Černý typickou českou uličku pro Prokšu, který mazácky proměnil sólový nájezd – 1:2.

Domácí samozřejmě nechtěli body pustit úplně lehce, jenže hlavičku Dušana Harazima si Hlaváček pohlídal. V 60. minutě ovšem jejich úsilí značně povadlo. Černý vyslal do úniku Matyáška, David Tomíček vypustil sprint a Machala zatahal za záchrannou brzdu. Při následné penaltě se Havelka zachoval nesmírně chladnokrevně, čímž dal výsledku konečnou podobu 1:3.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jindřich Harazim, trenér Štěpánkovic: Bohužel jsme nepodali stejně bojovný výkon jako posledně proti Darkovičkám. Vůbec se mi nelíbil přístup mužstva k zápasu. Štítina byla mnohem fotbalovější, takže vyhrála naprosto zaslouženě. U nás jde vidět, že jsme ztratili sebedůvěru. Místo jednoduché hry na trávníku vymýšlíme blbosti. Hlavně obrana dělá strašnou spoustu chyb.

TJ Tatran Štítina
Radim Maloch, záložník Štítiny: Začátek zápasu se nám docela vydařil, když nás pak nezabrzdil ani vyrovnávací gól soupeře. Dobře jsme kombinovali a vytvořili jsme si i poměrně dost šancí. Zkraje druhé půli jsme sice působili poněkud ospale, ale po třetí vstřelené brance už jsme úplně ovládli hru. Hlavně kombinačně jsme byli lepším mužstvem, takže jsme vyhráli zcela zaslouženě.

M. Tomíček [-] - P. Grygarčík [-] , D. Novák [-] , M. Grigarčík [-] (79. D. Halfar [-] ) , D. Tomíček [-] , D. Harazim [-] , A. Schwalbe [-] , D. Benek [-] (70. M. Tomíček [-] ) , J. Machala [-] , M. Liška [-] (82. L. Bielan [-] ) , R. Heider [-]

P. Hlaváček [-] - O. Prokša [-] , D. Matyášek [-] (89. V. Tomáško [-] ) , J. Heger [-] (83. M. Řeháček [-] ) , J. Černý [-] , M. Režnar [-] (91. J. Kadula [-] ) , R. Maloch [-] , T. Halška [-] , D. Kuděla [-] , J. Havelka [-] , R. Šimeček [-]

ŽK: 35. D. Harazim , 58. J. Machala - 66. J. Černý .
Počet diváků: 140. Rozhodčí: ŠIMEČEK Michal - JAHODA Kamil, ŠPIČÁK Zbyněk.