23.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

--

V dohrávce porazil Chlebičov Štěpánkovice

0

Chlebičov po poločase vedl o jednu branku a svou výhru pojistil v samém záěvru utkání.

Ve středeční dohrávce 23. kola na sebe narazila mužstva Chlebičova a Štěpánkovic. Domácí od začátku režírovali vývoj zápasu, když poprvé zahrozili po akci Dzierži s Korbelem. V 16. minutě již svěřenci trenéra Axmanna slavili. Lumír Sedláček rozehrál roh nakrátko s Elekem, potom načechral centr na přední tyčku a robustní Majewski si udělal prostor ke gólové hlavičce – 1:0. O chvíli později Baďura šikovně uvolnil Dzieržu, který ovšem pálil vedle. Hosté se vzpamatovali až deset minut před přestávkou. V nepřehledné skrumáži se nejlépe zorientoval Schwalbe a míč s přispěním tečujícího Černína přistál na břevně.

Ve druhém dějství mohl Chlebičov několikrát pojistit své vedení, ale volej Korbela zlikvidoval brankář Michal Tomíček, jedovatá rána Lumíra Sedláčka zacinkala o tyčku a průnik Baďury znovu zneškodnil pozorný Michal Tomíček. Štěpánkovice spoléhaly především na brejkové situace, z nichž dokonce dvakrát rozvlnily síť, jenže pokaždé se mával ofsajd. Gólová radost tak brzy přešla Benka a Heidera, což se vůbec nelíbilo hostující lavičce. Domácí se definitivně uklidnili až v 89. minutě, kdy Korbel zužitkoval přesný pas Teichmanna – 2:0.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: Sledovali jsme spíše průměrné bojovné utkání. Bylo vidět, že se obě mužstva na jaře dost trápí. Podle mého názoru jsme však vyhráli naprosto zaslouženě, protože jsme si vytvořili mnohem více šancí než soupeř. Dominovali jsme hlavně v úvodní půlhodince a byli jsme nebezpeční také po přestávce.

TJ Sokol Štěpánkovice
Jindřich Harazim, trenér Štěpánkovic: Chlebičov nás výrazněji nepřehrál. Byl to spíše remízový zápas. Hned na začátku jsme udělali chybu při rohu a dostali jsme hloupý gól. Poté jsme tam měli několik nebezpečných brejkových situací, ale špatně jsme řešili finální fázi. Navíc nás poškodil pomezní rozhodčí, který nám neuznal dvě branky kvůli ofsajdu.

C. Josefus [-] - J. Majewski [-] - L. Baďura [-] (80. D. Tesař [-] ) , L. Sedláček [-] , M. Elek [-] (68. J. Otlík [-] ) , L. Villaschek [-] , J. Hollesch [-] (65. A. Teichmann [-] ) , A. Korbel [-] , M. Dzierža [-] , F. Linda [-] , L. Černín [-]

M. Tomíček [-] - J. Smažík [-] , R. Heider [-] , J. Dluhoš [-] , D. Harazim [-] , A. Schwalbe [-] , D. Benek [-] , J. Machala [-] , M. Liška [-] (46. D. Kožušník [-] ) , P. Grygarčík [-] , D. Tomíček [-]

ŽK: 83. R. Heider , 86. J. Machala , 88. D. Benek , 90. J. Smažík .
Počet diváků: 130. Rozhodčí: BRABEC Roman - ŽÁČEK Marek, POBOŘIL Radek.