22.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

--

Ludgeřovice doma padly po třech letech

0

Po první části sice Ludgeřovice vedly o jednu branku, ale ve druhé Oldřišov zápas otočil ve svůj prospěch.

Ludgeřovice po třech letech prohrály na vlastním stadionu, když se musely sklonit před fotbalovým uměním Oldřišova. V úvodu přitom domácí hýřili aktivitou. První hlavičku Pěntky ještě perfektně zneškodnil gólman Anděl, ale ve 12. minutě už se natahoval po míči marně. Zoubek načechral centr do vápna, kde se pověsil do vzduchu Pěntka a balon zaplachtil přesně k bližší tyči – 1:0. Hosté však postupně přebírali otěže utkání. Především Utěšený s Bořuckým pálili jako u Verdunu, ale s nulovou efektivitou. Oldřišov pak dokonce neproměnil ani penaltu nařízenou za faul Fejerčáka na Žídka. Zodpovědnost vzal na svá bedra Wicha, jenže tíhu okamžiku neunesl.

Domácí se vzpamatovali na začátku druhé půle, Klos se Zoubkem si ovšem vylámali zuby na výborném Andělovi. V době největšího náporu tak paradoxně inkasovali. Po střele Bořuckého brankář Hájek neudržel míč v rukavicích, což mělo po úspěšné dorážce Klementa fatální následky – 1:1. Další těžký direkt schytaly Ludgeřovice v 61. minutě. Bořucký šikovně uvolnil Wichu, které své bodlo nacpal nekompromisně pod břevno – 1:2. Hosté mírně znejistěli po vyloučení Droppy, jenže domácí ze své téměř půlhodinové přesilovky vytěžili pouze nepříjemnou ránu Horáka, s níž si poradil Anděl.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: Projevila se na nás únava ze středečního pohárového utkání, které bylo strašně náročné. Úvod nám docela vyšel, ale zhruba od 30. minuty převzali iniciativu hosté. Oldřišov nám dělal problémy hlavně svými nebezpečnými brejky. Štve mě, že jsme inkasovali v době největšího náporu. To nás položilo.

SK Moravan Oldřišov
Lubomír Strouhal, trenér Oldřišova: Za tři body jsme strašně rádi. Diváci sledovali oboustranně pěkný fotbal. V prvním poločase jsme si vytvořili tři dobré šance, ale paradoxně jsme prohrávali. V kabině jsme si říkali, že jsou Ludgeřovice hratelné, což se potvrdilo. Výsledek jsme dokázali otočit a pak jsme přežili i dlouhé oslabení.

T. Hájek [-] - P. Zoubek [-] , V. Horák [-] , L. Fojtík [-] , M. Pěntka [-] , L. Stepek [-] , J. Mudroch [-] , K. Klos [-] , R. Fejerčák [-] , D. Balgar [-] , D. Nagy [-]

T. Anděl [-] - L. Samek [-] , J. Droppa [-] , M. Pusch [-] (11. R. Kurka [-] ) , J. Blahetka [-] - J. Klement [-] (77. T. Pardy [-] ) , R. Wicha [-] , A. Utěšený [-] , M. Jadrný [-] - D. Bořucký [-] (69. J. Vavrečka [-] ) , P. Žídek [-] -

ŽK: 19. J. Droppa , 61. R. Wicha . ČK: 66. J. Droppa .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: SEIDLER René - POBOŘIL Radek, HRŇA Petr.