20.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Šula hrdinou Bolatic

67. J. Šula
0

Jedinou branku zápasu vstřelil ve druhé půli domácí Šula a zajistil své družině tři body.

Zatímco Bolatice v domácím prostředí znovu nezaváhaly, fotbalisté Chlebičova pokračují v jarním trápení. Úvodní dvacetiminutovka vyloženě nudila. Z defenzivní ulity nejdříve vylezly Bolatice, když dobře zakombinovali Sebrala, Boček a Petr Langer, jenže Ballarin pálil pouze slepými náboji. Vzápětí si šikovně vyměnili míč Boček se Šulou, jehož dělovka doslova lízala tyčku. Hosté potom zaujali velice nadějným přečíslením, ale Dzierža neprocpal balon přes bránícího Ballarina.

Druhá půle dlouho plynula v ospalém tempu, když jedinou výjimku tvořil lehce nepřesný trestňák domácího Sebraly. Chleba se ovšem lámal až v 67. minutě. Po asistenci Bočka napřáhl Šula ze dvaceti metrů a míč nečekaně zaplul za záda gólmana Josefuse – 1:0. Chlebičov pak riskantně povolil defenzivní stavidla, což byla voda na bolatický mlýn. Domácí se několikrát vřítili do zcela otevřené obrany soupeře, jenže střídající Ondřej Langer si evidentně nenazul střelecké kopačky. Nejprve nezužitkoval chytrou kolmici Sebraly, aby následně promáchl ideální centr Ballarina. Bolatice přesto vyválčily cenné tři body.

FK Bolatice
Vít Baránek, trenér Bolatic: Začátek zápasu přinesl opatrnou oťukávanou bez větších šancí. První poločas byl celkově takový rozháraný, takže bezbranková remíza asi nikoho nepřekvapila. Ani druhá půle nebyla moc zajímavá. Vše zlomil náš první gól. Chlebičov se po něm vrhl do útoku, ale vlastně jsme ho nepustili ke střele na branku. Sami jsme naopak mohli několikrát pojistit nás náskok.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: Zápasu by možná více slušela remíza. Dlouho to vypadalo na bezbrankový výsledek, jenže potom jsme dostali takový zvláštní gól. Ve zbytku zápasu jsme to otevřeli. Hodně jsme riskovali, takže jsme soupeře pustili do dvou stoprocentních šancí. Opět se potvrdilo, že se na jaře trápíme. Nedaří se nám v útoku a strašně lacino inkasujeme.