19.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Vítkov konečně zabral

17. L. Pavlíček , 73. M. Jurečka - 23. M. Pěntka (p.)
0

Vítkov šel do vedení, ale hosté vyrovnali vzápětí z penalty. Domácí si schovali rozhodující zásah na sedmdesátou třetí minutu.

Fotbalisté Vítkova sice na jaře ani v jednom zápase herně nepropadli, jenže body pravidelně odevzdávali soupeřům. Černou výsledkovou sérii překvapivě přerušili až v souboji s horkým postupovým aspirantem z Ludgeřovic. Hosté zpočátku potvrzovali úlohu favorita, ale Fojtík dvě stoprocentní šance trestuhodně zazdil. Zákonitě tedy udeřilo na opačné straně. Domácí Krása se šikovně uvolnil, poté naservíroval balon na zlatém podnose Pavlíčkovi a ten měl značně usnadněnou úlohu – 1:0. Hosté ovšem neklesali na mysli, když brzy srovnali gólové účty. Ve 23. minutě si Pěntka počíhal na křížný pas Nagyho a pak sklepl míč Fojtíkovi, jehož dělovka se otřela o ruku Mikulenky, takže se samozřejmě pískala penalta. Zodpovědnost vzal na svá bedra ludgeřovický bomber Pěntka a zachoval pevné nervy – 1:1.

Po přestávce se pentle foukala i ve prospěch Vítkova. Pronikajícího Jurečku sundal ve vápně Horák, jenže Krása si v 61. minutě vylámal zuby na brankáři Hájkovi. Hosté reagovali prudkou hlavičkou Pěntky, kterou perfektně zneškodnil gólman Richter. O rozdílovou trefu zajímavého střetnutí se tedy postaral až Jurečka. Hájek sice vyškrábl na břevno chytrý lob Pavlíčka, ale zmiňovaný Jurečka si při dorážce věděl rady – 2:1. Ten samý hráč pak ještě spálil další velké tutovky. V samém závěru zkoušel štěstí také domácí Špok, síť ovšem nerozvlnil. Domácímu týmu to však vůbec nevadilo.

TJ Vítkov
Miloš Grepl, asistent trenéra Vítkova: Jsme strašně rádi, že jsme to konečně zlomili. Stejně jako v předchozích zápasech jsme ale neproměnili strašnou spoustu šancí. Dokonce jsme zahodili i penaltu, ale naštěstí to i tak na soupeře stačilo. Ludgeřovice mě hodně zklamaly. Vůbec nepřipomínaly druhý tým tabulky. Po celé utkání jsme byli jasně lepší, takže jsme vyhráli zaslouženě.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: Začali jsme dobře, když jsme Vítkov přehrávali, ale bohužel jsme neproměnili dvě stoprocentní šance. Potom se ovšem domácí zvedli a od takové 35. minuty byli jasně lepší. Hlavně druhý poločas jsme absolutně nezvládli. Vítkov prokázal mnohem větší chuť po vítězství, zatímco my jsme podali velice špatný výkon.