18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Darkovičky těsně porazily Oldřišov

0

Hrdinou Darkoviček se stal Felgenträger, který vsítil jedinou branku zápasu.

Nedělní mač by se možná vyvíjel úplně jinak, kdyby hned v 8. minutě proměnil oldřišovský Klement sólový nájezd, ale gólman Varga napravil hrubku svého týmového parťáka Adamčíka. Darkovičky se rozjížděly pozvolna, s postupem času však přebíraly dirigentskou taktovku. Nejprve se po výborné akci Felgenträgera drbal za ušima Starý. Vzápětí Strachota přehazoval brankáře Anděla a Felgenträger minul prázdnou klec hostů. Do třetice se následně nepoštěstilo ani Kremzerovi. Permanentní převahu tak domácí zúročili až šest minut před přestávkou. Felgenträger vybojoval téměř ztracený balon a razantní střelou z mírného úhlu zrušil nerozhodný stav – 1:0.

Druhá půle ovšem zastihla v lepší formě Oldřišov. Svěřenci trenéra Samsona najednou tvrdili na trávníku muziku, jenže i další tutovku Klementa zneškodnil pozorný Varga. V samotném závěru vzplály na hřišti emoce. Hosté se po nedovoleném zákroku Buchvaldka na Žídka dožadovali pentle, ale sudí Beran zapískal pouze trestňák, při němž Bořucký neprorazil dobře postavenou zeď. Všechny body tedy zůstaly na Hlučínsku.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli jsme Oldřišov zaskočili naší aktivitou. Dařilo se nám produkovat důrazný a agresivní fotbal, ale bohužel jsme zahazovali tutovky. Naštěstí jsme se trefili alespoň před přestávkou, jenže moc nám to nepomohlo. Ve druhém poločase jsme totiž úplně přestali hrát. Přesto jsme získali strašně důležité body proti nesmírně silnému soupeři.

SK Moravan Oldřišov
Jaroslav Samson (trenér): Zápas by se možná vyvíjel jinak, kdyby hned na začátku proměnil Klement sólový nájezd. Domácí pak ožili, když si v prvním poločase vytvořili tři dobré šance. Po přestávce už jsme byli silnější na míči, dostali jsme Darkovičky pod tlak, jenže nebyli jsme schopní dát gól. V závěru jsme mohli kopat penaltu, ale rozhodčí byl jiného názoru.

P. Varga [-] - J. Starý [-] (84. M. Duda [-] ) , A. Felgenträger [-] (90. R. Kempný [-] ) , P. Kremzer [-] (72. T. Kabich [-] ) , P. Turanský [-] (79. A. Zlotý [-] ) , P. Buchvaldek [-] , R. Wicker [-] , O. Diviš [-] , D. Strachota [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

T. Anděl [-] - L. Samek [-] , J. Droppa [-] , M. Pusch [-] , R. Kurka [-] - J. Klement [-] , A. Utěšený [-] , M. Jadrný [-] - P. Žídek [-] , J. Šamárek [-] , D. Bořucký [-]

ŽK: 44. L. Lindovský , 69. P. Buchvaldek - 32. J. Šamárek , 38. J. Droppa , 57. M. Pusch .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: BERAN Jan - PŘEČEK Dušan, KRIŠTOF Adam.