16.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

Hartoš se stal bolatickým hrdinou

43. M. Ballarin , 90. R. Hartoš - 82. P. Ďurica (p.)
0

Bolatice vedly po první dějství o jednu branku. Hosté vyrovnali osm minut před konce. Když už se schylovalo k remíze, tak Hartoš vystřelil svému družstvu tři body.

Nedělní střetnutí mezi Bolaticemi a Jakubčovicemi přineslo drama jako z pera Williama Shakespeara. Domácí se hned v 6. minutě zlobili na sudího Krištofa, který po zákroku na Obrusníka nenařídil penaltu. Zanedlouho pálil odvážně Petr Langer, balon se otřel o clonícího Monsbergera, ale tečovanou ránu výtečně zpacifikoval hostující gólman Buček. Na opačné straně se po chybě Bočka hnal do šance rychlík Ďurica, doutnající požár však zažehnal vracející se Gaida. Bolatice reagovaly příležitosti Monsbergera, jenže jeho pokusu scházela potřebná razance. Dvě minuty před přestávkou ovšem putoval míč po ose Boček – Sebrala až k Ballarinovi, který fantastickým lobem ze třiceti metrů nachytal Bučka na hruškách – 1:0.

Jakubčovice se sice rozehřívaly pomalu, jenže po přestávce pořádně přitopily pod kotlem. Hned ve 47. minutě si Molnár naběhl na kolmici Šťastného, ale vylámal si zuby na brankáři Kramářovi a dorážející Schreier trestuhodně přestřelil břevno. Zkušený Kramář si pak výtečně počínal i při drzém výpadu Ďurici. Skóre se tedy znovu pohnulo až v 82. minutě. Bolatice nejprve pokazily málokdy vídané přečíslení pět na jednoho, následoval smrtící kontr soupeře a penaltový faul Hartoše. Zodpovědnost vzal na svá bedra Ďurica a s notnou dávkou štěstí vyrovnal na 1:1. Domácí se ovšem s remízou nespokojili. V závěru poslali na hrot čahouna Kotíka, který v poslední minutě po standardce Sebraly hlavičkoval do tyčky a Hartoš napravil své předešlé selhání – 2:1.

FK Bolatice
Vít Baránek, trenér Bolatic: Začátek byl oboustranně opatrný, když bylo vidět, že jde o typický první soutěžní zápas. Gól do šatny nám paradoxně uškodil, protože Jakubčovice po přestávce převzaly iniciativu. My jsme se naopak zbytečně zatáhli dozadu. Závěr byl hodně infarktový. Získali jsme zlaté tři body.“