23.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Důležitá výhra Kobeřic

0

V krajském přeboru sice uhání za postupem Bohumín, ale o záchranu se zde bije téměř polovina soutěžního pelotonu. Nedělní zápas mezi Kobeřicemi a Vendryní proto rozhodně nepostrádal důležitost. Domácí ho ovládli díky skvělému nástupu do druhé půle.

Úvodní dějství příliš fotbalové krásy nepobralo. Svěřenci trenéra Kamráda působili živějším dojmem, jenže tutovou šanci nevypracovali. Střelecké pokusy Šimečka, Pavlíčka anebo René Wirtha díru do světa určitě neudělaly. Vendryně zůstala úplně za očekáváním, protože s výjimkou jedovky Králíčka vlastně neohrozila gólmana Štencka.

Začátek druhého poločasu se ale musel kobeřickým fanouškům líbit. Hned ve 46. minutě se po akci Kryštofa odrazil míč k Šimečkovi, který ho nesobecky naservíroval úplně volnému Janu Oberherrovi – 1:0. O necelých deset minut později převzal Šimeček balon od Kryštofa, prohnal se kolem několika protihráčů a následně přelstil i brankáře Pechu – 2:0. V další příležitosti domácích pálil mladíček Kubný o fous vedle. Hlavičku Šimečka pak zneškodnil Pecha, takže přišel trest. Tři minuty před finálním hvizdem si dávali přednost David Janík s Robinem Wirthem a Racko korigoval na 2:1.

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar (vedoucí týmu): Jsme strašně rádi, že jsme získali velice důležité tři body. První poločas ale nebyl moc kvalitní. Dopouštěli jsme se mnoha nepřesností, když jsme lehce přicházeli o míče, tak jsme si vlastně nevytvořili větší šanci. Naštěstí nám perfektně vyšel začátek druhé půle. Po dvou vstřelených gólech jsme se uklidnili a neznervóznilo nás ani snížení soupeře.

M. Štencek [-] - J. Oberherr [-] (87. F. Kollek [-] ) , D. Janík [-] , Z. Kryštof [-] , P. Stuchlík [-] , J. Schreier [-] , A. Kubný [-] (71. M. Němčík [-] ) , R. Wirth [-] (67. D. Boček [-] ) , R. Wirth [-] , L. Pavlíček [-] , A. Šimeček [-] (84. R. Stuchlík [-] )