18.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

Bílovec rozhodl v prvním dějství

2. M. Pěla , 7. H. Seman (p.) , 26. K. Kotrla - 85. R. Beránek
0

Po poločase vedl Bílovec o tři branky. Hosté ze Šenova už jen kosmeticky snížili jednou brankou.

Bílovec veletěl do zápasu jako veliká voda a během pěti minut si vypracoval dvoubrankový náskok.. Ve 2. minutě  rozradostnil domácí fanoušky po pěkném vysunutí Pěla - 1:0. O chvíli později byl Pěla faulován v malém vápně a ze značky pokutového kopu se nemýlil Ronec - 2:0. Po čtvrt hodině hry Pavlík orazítkoval tyč hostující brány. Další tyc napálil o chvíli později kapitán Ronec. Ve 26. minutě už se Bílovec radoval potřetí, když Seman našel milimetrově Kotrlu, jehož tečovanou ránu Szarowski potřetí propustil za svá záda - 3:0.

Hosté zahrozili poprvé až po půl hodině, ale hlavičku po rohovém kopu zpacifikoval Jaška. V závěru poločasu ještě vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře Pavlík, ale čtvrté branky se už domácí nedočkali.

V 50. minutě se v další šanci objevil Ronec, ale jeho střelu hostující obrana zablokovala. Poté se hra odehrávala hlavně mezi oběma vápny obou týmů. Šenov už dokázal pouze snížit skóre zápasu brankou pět minut před koncem, když se nádherně přímo z voleje trefil přímo do šibenice Beránek  - 3:1.

FC Bílovec
Tomáš Černín (trenér, novojicinsky.denik.cz): Chtěli jsme potvrdit výhru z Polanky a od toho se zápas odvíjel. V prvním poločase jsme dali tři góly, ale jinak to byl z naší strany festival neproměněných šancí. Po přestávce jsme chtěli pokračovat v aktivní hře a vytvářet si šance, ale možná uspokojením, už to z naší strany nebylo tak výrazné,