Mladcová vyhrála v Němčicích u Holešova a bodově se dotáhla na rezervu otrokovické Viktorie

11. R. Darebníček , 35. A. Vymětal - 29. J. Jaroš (p.) , 33. D. Vaněk , 53. L. Bahulík (p.) , 80. J. Jaroš , 84. D. Vaněk
0

V Němčicích u Holešova se hrál důležitý duel, jak pro domácí celek, tak pro hostující mužstvo z Mladcové. Domácí se stále potácející na chvostu tabulky a mají problémy se záchranou, hosté se naopak při zaváhání rezervy otrokovické Viktorie mohli na ni bodově dotáhnout. Začátek utkání patřil Hanákům, které poslal Darebníček do vedení. Hosté srovnali kanonýrem Jirkou Jarošem. Do půle padlo ještě po jedné brance na každé straně. Ve druhém dějství se už střelecky prosazovali pouze hostující hráči, kteří vstřelili tři branky. Malá komplikace jim však nastala za stavu 3:2, kdy musel do branky zaskočit vedoucí týmu Zdeněk Hrnčiřík, ten se ale se svou rolí popasoval na jedničku a Mladcové se tak po výhře bodově dotáhla na druhou příčku.

V první půli drželi domácí s favorizovanými hosty překvapivě krok

V Němčicích u Holešova se hrál důležitý duel, jak pro domácí celek, tak pro hostující mužstvo z Mladcové. Domácí se stále potácející na chvostu tabulky a mají problémy se záchranou, hosté se naopak při zaváhání rezervy otrokovické Viktorie mohli na ni bodově dotáhnout. Utkání mělo vysokou útočnou úroveň a herně rozdílné poločasy. Začátek utkání patřil Hanákům, které poslal Darebníček do vedení. Hosté srovnali kanonýrem Jirkou Jarošem. Do půle padlo ještě po jedné brance na každé straně a diváci viděli v prvním dějství hned čtyři branky. První půlku byli hosté výrazně lepší, měli daleko více šancí, a pokud by byli efektivnější, tak by poločas vyhráli 6:2. Němčice u Holešova však v prvním poločase měly tři šance, z nich dvě i se štěstím proměnili, a tak poločas skončil remízou 2:2 a šance obou celků na výhru byly ještě otevřené..

Hosté dokázali strhnout výhru na svoji stranu

Druhý poločas se úplně otočil a domácí měli herní i územní převahu. Útočná síla fotbalistů Mladcové upadla a soustředili se pouze na bránění. Za stavu 2:2 se jim podařil brejk a centrovaný míč si blokující stoper nohou nešťastně tečoval do své ruky a rozhodčí odpískal už druhou penaltu. Hosté opět proměnili a vedli 3:2. Pak musel do branky Mladcové zaskočit vedoucí týmu Zdeněk Hrnčiřík, ten se ale se svou rolí popasoval na jedničku a pochytal minimálně pět gólových šancí. A když ho jednou fotbalisté Němčic překonali, pomezní odmával ofsajd. Od 75. minuty domácí vše vsadili na útok, a hosté tak měli prostor na několik brejků. Dva jim vyšly a zápas tak vyhráli 5:2. Mladcová se tak bodově dotáhla na druhou příčku, domácí celek čeká ještě tuhý boj o záchranu v soutěži.

FK Mladcová
Zdeněk Hrnčiřík, vedoucí: V první půli jsme si vytvořili množství brankových příležitostí, které jsme ale nevyužili a tak misto toho, aby bylo utkání jiz rozhodnuto, se šlo do kabin za nerozhodného stavu. V druhé půli jsme se dostali do vedeni po druhé penaltě v utkání, poté se ale projevilo naše tréninkové manko a ve velkém vedru nám došly sily, navíc se nám zranil jediný gólman. I tak se nám podařilo skóre ještě navýšit, přestože výkon ve druhé půli byl na úrovni tak 4. třídy...