26.kolo, Moravskoslezský | Opava | III. třída sk. B, 2016-2017

Divoký zápas se spoustou chyb.

5. R. Baláž (p.) , 9. R. Vícha - 19. A. Dehner , 25. J. Matýsek , 26. J. Matýsek , 77. J. Dehner
0

Zápas z pohledu Holasovic.

Tak by se dal nazvat sobotní mač, mezi domácími Štáblovicemi a hostujícími Holasovicemi. Lépe začali hráči domácího celku, kteří začali velmi aktivně a nebojácně. To vyústilo v šesté minutě ve faul, který způsobil Schreier a domácí hráč Baláž nabídnutou penaltu proměnil. O tři minuty později už domácí zvýšili na 2:0, když obránce Davida Dehnera přeskočil a přehlavičkoval Radim Vícha. Jeho lehce tečovaná hlavička plachtila obloukem tak přesně, až zapadla mezi břevno a rukavici branáře Mičudu. Hosté z Holasovic se dlouho sžívali s terénem a horkým sluncem. Vzpamatovat se z šoku se jim částečně podařilo ve dvacáté minutě, kdy po pěkné akci z pravé strany, kterou zakončoval pěknou střelou k tyči kapitán Adam Dehner, snížili. O pět minut později domácí udělali dvě obrovské minely, za které zaplatily dvěma góly ve své síti. Oba góly vstřelil snaživý Jirka Matýsek, a hosté tak otočili do konce poločasu z 2:0 na 2:3.

Druhý poločas nebyl ze začátku moc ke koukání. Hodně nepřesností na obou stranách, zapříčinily to, že se hrálo převážně v polovině hřiště. Poté se hosté i díky prostřídání dostávali do stále více šancí. Některé z nich byly ložené, ale ani přesto gólem neskončili. Někeré šance skvěl zmařil domácí brankář. Domácí hrozili ojediněle po brejkových situacích. Hosté se snažili dát čvtrtý, uklidňující gól, ale ten stále nepřicházel. Zahazovali jednu šanci za druhou. Až střídající Bordovský pěkně nahrál pod sebe Jiřímu Dehnerovi, který krásnou střelou šajtlí nedal brankáři šanci. Utkání se pak jen dohrávalo a skončilo vítězstvím Holasovic 2:4.

Autor: David Dehner

TJ Sokol Holasovice
David Dehner (obránce Holasovic): Pěkné počasí, dobrý soupeř. Zápas se vůbec nevyvíjel podle našich představ. Prohrávat v 10. minutě 2:0, to je zlý sen. Naštěstí jsme se zavčas vzpamatovali, a postupně jsme začali zápas ovládat, až jsme ho dostali do vítězného konce. Chci pochválit kluky ze Štáblovic, za fair play hru a pěkný zápas, ke kterému připsěli svou aktivní hrou