30.kolo, Královéhradecký | 1.A třída , 2016-2017

--

--

--

--

Roudnice s prvním týmem tabulky dvakrát prohrávala o dva góly, přesto dovedla zápas do penalt

0

Oboustranně ofenzivní utkání mezi prvním a osmým týmem tabulky nabídlo řadu branek i zvratů. Vrchlabí dvakrát vedlo o dva góly, přesto vedení neudrželo. Roudnice v závěru zápasu srovnala a poslala zápas do penalt. V rozstřelu Vrchlabí definitivně rozhodlo.

Vrchlabí po dlouhé době narazilo na soupeře, který dokázal tým postupující do Krajského přeboru potrápit. V prvním poločase si domácí Roudnice vytvořila řadu gólových šancí, žádná z nich však brankou neskončila.

Góly začaly padat až ve druhém poločase. Brzy po zahájení druhé půle začalo Vrchlabí potvrzovat roli favorita. Ve čtyřicáté deváté minutě otevřel skóre zápasu Lukáš Hájek, na kterého o šest minut později navázal Milan Tomčík. Během několika málo minut se tak Vrchlabští ujali dvougólového vedení.

Ani dvojnásobné manko však nedonutilo domácí tým, aby se vzdal. V šedesáté třetí minutě vykřesal snižující branku Lukáš Koutník. Domácí tým povzbuzený kontaktní brankou pokračoval v aktivní hře, gólově se však znovu prosadilo Vrchlabí, kterému dvoubrankový náskok vrátil dvacet minut před koncem Martin Janoch.

Roudnice se dokázala zvednout i po tomto úderu. Díky odhodlanému závěru a dvěma gólům Lukáše Stoszeka Roudnice nejprve snížila a nakonec i vyrovnala. Vše během tří minut. Zápas tak dospěl do penaltového rozstřelu.

V penaltovém rozstřelu už Vrchlabí dvougólový náskok potřetí nepromrhalo a po výhře 1:3 slavilo dvoubodovou výhru.

FC Vrchlabí
Roman Fictum - vedoucí mužstva FC Vrchlabí: V zápase velmi dobré úrovně bylo znát, že proti sobě nastoupila mužstva, která preferují kombinační hru. Nám se bohužel nepodařilo udržet vedení o dvě branky, a tak přišly na řadu pokutové kopy, ve kterých jsme tentokrát uspěli.