26.kolo, Královéhradecký | 1.A třída , 2016-2017

--

Kunčice zaváhaly na hřišti Tatranu Hostinné a přiblížily Třebeš postupu

13. M. Jakoubek , 45. J. Slavík (p.) - 29. J. Mrázek
0

V obou poločasech se hrálo ofenzivní utkání, branky ale byly k vidění pouze v poločase prvním. O jeden gól víc vstřelili fotbalisté domácího Tatranu, kteří tak zvítězili 2:1.

Zápas nezačal šťastně pro hostujícího gólmana Jiřího Holého. Ten musel již v osmé minutě střídat, protože si po srážce s jedním z domácích fotbalistů zlomil nos. Krátce nato se Tatran ujal vedení. Ve třinácté minutě se dlouhý nákop gólmana Josefa Horáka dostal k Martinu Jakoubkovi. Domácí hráč předvedl důraz v osobním souboji s obránci Kunčic i drzost v zakončení a efektním lobem otevřel skóre zápasu.

Rychlý úvodní gól domácí tým povzbudil. Několik minut po první brance mohl jít Tatran do dvoubrankového vedení, Roman Polák ani dorážející Marcel Brož se ale neprosadili. Místo dvoubrankového vedení tak přišlo vyrovnání. Ve dvacáté deváté minutě sehrály Kunčice rychlý protiútok vedený po levé straně. Akci hostů završil Jakub Mrázek, který podobně jako domácí střelec překonal brankáře lobem.

Za vyrovnaného stavu byli znovu aktivnější domácí, kteří si chtěli vzít své vedení zpět. Dvakrát se v gólových šancích octl Roman Polák, v obou případech ale domácí kapitán přestřelil bránu Kunčic. Kýžené branky se domácí dočkali v závěru poločasu, kdy faul na svoji osobu v pokutovém území vybojoval Zdeněk Pištora. Exekuce penalty se ujal Jiří Slavík, který nekompromisní ranou do horní části brány stanovil poločasové skóre 2:1.

Ve druhém poločase mohli domácí několikrát definitivně rozhodnout, ani ty nejvyloženější šance ale neproměnili. Podobně na tom byly i Kunčice, jejichž závěrečný nápor podpořila i červená karta domácího Luboše Kracíka. Ani Kunčice se ale ve druhé půli neprosadily a Tatran zvítězil 2:1.

TJ Tatran Hostinné
Zdeněk Macháček - vedoucí mužstva TJ Tatran Hostinné: Náš zraněními zdecimovaný tým konečně zabral a s kvalitním soupeřem vybojoval důležité tři body. Po delší době přispěla výborným výkonem k úrovni utkání i trojice rozhodčích. Gólmanovi soupeře přejeme brzké uzdravení.

J. Horák [-] - A. Rodr [-] (75. V. Purkert [-] ) , V. Valášek [-] , M. Brož [-] , P. Šmucer [-] , M. Jakoubek [-] , T. Valeš [-] , R. Polák [-] , J. Slavík [-] , L. Kracík [-] , Z. Pištora [-] (64. T. Maličký [-] )