24.kolo, Královéhradecký | 1.A třída , 2016-2017

--

Náchod nevyužil řadu šancí a v rozstřelu podlehl Úpici

70. J. Marel (p.) - 36. R. Pípek
0

Hosté si v průběhu devadesáti minut vytvořili řadu gólových šancí. Proměnili však pouze jedinou. Dvacet minut před koncem se Úpice prosadila z pokutového kopu, který předurčil rozstřelové rozuzlení. V penaltovém rozstřelu byla úspěšnější Úpice.

Náchodští fotbalisté byli od úvodu aktivnější. Ve třinácté minutě šel proti domácímu brankáři Adamu Swaczynovi osamocený Roman Pípek. Náchodský záložník ale v zakončení neuspěl a skóre zůstávalo bezbrankové. Krátce poté se poprvé připomněli i domácí. Jejich střela mířila jen těsně vedle náchodské brány, kterou hájil Vojtěch Ruffer. Skóre se poprvé měnilo ve třicáté šesté minutě. Po centru Tomáše Vejpravy dopravil míč do sítě Roman Pípek. Ve zbytku poločasu měly oba týmy na svých kopačkách ještě jednu šanci, brankáři však nekapitulovali. Náchod si z první půle odnesl vedení 0:1.

Ve druhém poločase měli náchodští hráči řadu šancí na zvýšení skóre. Žádný z hostujících střelců však na Romana Pípka nenavázal a jejich náskok zůstával jednobrankový. Promarněných šancí mohli hosté litovat dvacet minut před koncem. Rozhodčí nařídil ve prospěch domácích pokutový kop, kterého se s gólovým úspěchem zhostil Jan Marel. Náchod v závěru zahodil další šance na vstřelení vítězné branky, a o vítězi tak rozhodovaly penalty.

V penaltovém rozstřelu zaváhala hned trojice náchodských střelců. Po rozstřelové výhře 3:2 se z bonusového bodu radovala domácí Úpice.