24.kolo, Královéhradecký | 1.A třída , 2016-2017

--

--

Nový Hradec přestřílel Kunčice, přesto prohrál po penaltách

0

Nový Hradec měl během zápasu mnohonásobně více šancí než hosté. Přesto se domácí prosadili pouze jednou. Několik minut před koncem se Kunčicím podařilo srovnat, a zápas tak rozhodovaly penalty, ve kterých byly Kunčice přesnější.

Aktivnější a nebezpečnější byli fotbalisté Nového Hradce. Domácí si vytvořili řadu dobrých šancí, většinu z nich však i kvůli brankáři Kunčic Jiřímu Holému neproměnili. Hostům z Kunčic se herně příliš nedařilo, jejich kombinace vázla, a proto nepřicházely ani výraznější šance. Svoji střeleckou smůlu Novohradečtí prolomili až ve druhém poločase, kdy je do vedení poslal Lukáš Matějka.

Těsný náskok však domácí nedokázali podpořit dalšími brankami. Proti Novému Hradci stál jak brankář Kunčic, tak branková konstrukce, která uchránila Kunčice od dalšího inkasovaného gólu. V závěru zápasu se hosté zaktivizovali, a dokonce i vyrovnali. V osmdesáté třetí minutě vyrovnal Jindřich Laštovička, který na zadní tyči domácí brány dorazil míč do sítě. Po remíze 1:1 dospěl zápas do penalt.

Do penaltového rozstřelu vstoupili hosté s jiným gólmanem. Jiřího Holého nahradil Petr Soldán. Tah po vzoru nizozemské reprezentace se hostům vyplatil. Nový Hradec proměnil dvě penalty, Kunčice byly o jednu proměněnou penaltu úspěšnější, a proto získaly dva velmi šťastné body.

SK Bystřian Kunčice
Zdeněk Šulc - sekretář SK Bystřian Kunčice: Dnes při nás stálo štěstí, takže se ziskem dvou bodů jsme maximálně spokojeni.