23.kolo, Královéhradecký | 1.A třída , 2016-2017

--

Černilov přehrál Nový Hradec

33. T. Matoušek , 43. T. Matoušek (p.) , 76. J. Žaba - 45. T. Matějka
0

Černilovští na domácím hřišti porazili Nový Hradec, který zaznamenal čtvrtou porážku v řadě a z možných postupových pozic se propadl na sedmé místo tabulky.

Fotbalisté Černilova si od úvodu udržovali herní převahu, kterou ve třicáté třetí minutě vyjádřili úvodním gólem. O ten se postaral Tomáš Matoušek, který překonal hostujícího gólmana Jana Sedláčka. Tentýž hráč Černilova se prosadil i o deset minut později – ve čtyřicáté třetí minutě zvyšoval Tomáš Matoušek na 2:0. Vedle dvou inkasovaných branek postihly tým Nového Hradce i další nepříjemnosti, pro zranění musel už v úvodu prvního poločasu střídat Aleš Jarotek, stejný osud později stihl i nejlepšího střelce Novohradeckých, Martina Šmída. I přes tyto rány osudu se Novému Hradci podařilo ještě před koncem první půle snížit, když na 2:1 dával ve čtyřicáté páté minutě Tomáš Matějka.

Ve druhém poločase podal Černilov sebevědomý týmový výkon, díky kterému domácí drželi jednobrankové vedení. Svůj náskok domácí dokázali pojistit čtvrthodiny před koncem, kdy na 3:1 zvyšoval Jan Žaba. Závěrečné snahy Nového Hradce o zdramatizování zápasu překazila druhá žlutá karta, kterou v osmdesáté sedmé minutě spatřil obránce Michal Kotouček. Černilov si poslední minuty pohlídal a zvítězil nad Novým Hradcem 3:1.