25.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Dobruška bodovala s Rychnovem a neztrácí naději na záchranu

0

Po nevýrazném prvním poločase začaly padat branky ve druhé půli. Jako první se prosadili hosté, šest minut před koncem ale Dobruška srovnala na konečných 1:1. V rozstřelu byli přesnější Rychnovští.

Aktivnější byli v úvodu zápasu Rychnovští. Hosté se více drželi na balonu jejich dlouhé přenášení hry na útočnou polovinu však nepřinášelo kýžený gólový úspěch. V šestnácté minutě poprvé zahrozila i domácí Dobruška. Míč propadl na hranici vápna k volnému domácímu hráči, než si ale balon zpracoval a zakončil, vystoupil proti němu gólman David Holoubek, který střelu zblokoval. Rychnov si územní převahu udržel po celý poločas, gól ale nepřišel ani po standardních situacích. Poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Góly začaly padat ve druhém poločase. V padesáté páté minutě se po dlouhé přihrávce dostal do samostatného úniku Matěj Kráčmer. Domácí sice avizovali ofsajdové postavení rychnovského útočníka, rozhodčí ale nechal ve hře pokračovat. Kráčmer proto dospěl až k brankáři Marku Pěničkovi, kterého kličkou obešel a zakončením do prázdné brány otevřel skóre zápasu.

Po inkasovaném gólu přidala Dobruška v nasazení, na vyrovnávací branku si ale musela počkat až do posledních minut zápasu. Trpělivost domácích se vyplatila v osmdesáté čtvrté minutě. Vysoký centr se snesl k Romanu Čopíkovi, který ranou k tyči srovnal na 1:1. Zápas tak dospěl do penaltového rozstřelu.

Penaltový rozstřel vyšel lépe Rychnovu. Hostující gólman David Holoubek vychytal hned dva střelce Dobrušky, zatímco Rychnovští zaváhali pouze jednou, když nastřelili tyč. Po penaltové výhře 2:4 získal Rychnov dva body.