24.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Vyrovnaný zápas rozhodly ve prospěch Jaroměře penalty

0

Mezi Rychnovem a Jaroměří se odehrálo vyrovnané utkání. Když se domácí ujali vedení, hosté hned po pěti minutách srovnali. Zápas tak dospěl do penalt, ve kterých byli šťastnější hosté z Jaroměře.

Fotbalisté Jaroměře vstoupili do zápasu aktivně, na první vážnější šanci si přesto museli počkat až do třicáté minuty. Brejk dvou hostujících hráčů proti jedinému rychnovskému obránci skončil rohovým kopem, po kterém se na zadní tyči rychnovské brány zjevil Jan Holub. Náchodský hráč ale neseřídil svá mířidla přesně a minul bránu. Ve třicáté čtvrté minutě už se skóre měnilo. Dlouhý centr z pravé strany propadl v pokutovém území Jaroměře k domácímu Jiřímu Počtýnskému a ten razantní střelou pod břevno nedal hostujícímu brankáři Michalu Ondráčkovi šanci.

Z vedení se domácí tým radoval pouze pět minut. Ve třicáté deváté minutě našel Martin Čenovský rozběhnutého Lukáš Müllera. Jaroměřský hráč se po pravé straně prohnal kolem domácích obránců a křížnou střelou vyrovnal na 1:1.

Ve druhém poločase se v několika slibných příležitostech octly oba týmy. V osmdesáté čtvrté minutě pálil z otočky Martin Kilevník, jeho pokus však domácí gólman David Holoubek zastavil nohou. O čtyři minuty později mohl rozhodnout Rychnov, gólovou radost ale domácím překazilo břevno jaroměřské brány. Po remíze 1:1 tak rozhodovaly penalty.

Do penaltového rozstřelu vstoupili lépe hosté, kteří v první sérii svůj kop proměnili, zatímco Rychnov zastavila levá tyč. Srovnání stavu přišlo ve třetí sérii, kdy rychnovský gólman Holoubek vychytal jaroměřského střelce. Rozhodnutí přišlo v páté sérii, kdy Rychnov na rozdíl od soupeře penaltu neproměnil. Jaroměř po penaltové výhře 3:4 slavila zisk dvou bodů.

FK Jaroměř
Miloš Exnar - trenér FK Jaroměř: Dnes chválím celý tým za odolnost v osobních soubojích, odpovídající nasazení po celých devadesát minut a zejména za týmový výkon ve všech řadách. Proti soupeři jsme zvolili náročný způsob hry, odměnou jsou pro nás pak dva body.