21.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Nerozhodný zápas rozhodl dlouhý rozstřel

0

Góly byly k vidění v prvním poločase a v penaltovém rozstřelu. Po remíze 1:1 podstoupily oba týmy dlouhý rozstřel, který byl rozhodnut až v osmé sérii.

Devadesát minut bez vítěze

Fotbalistům Dobrušky vyšel vstup do zápasu a brzy se ujali vedení. V desáté minutě hlavou prodloužil dlouhý balon Martin Valášek a do samostatného úniku se dostal Jakub Mikušík. Domácí hráč kličkou obešel gólmana Petra Kobose a zakončením do prázdné brány otevřel skóre zápasu. Obdobnou akci sehrála Dobruška o devět minut později, tentokrát však domácí těsně minuli pravou tyč červenokostelecké brány.

Domácí hrozili z rychlých protiútoků i v následujících minutách, zatímco hosté se snažili získat převahu kombinací a držením míče. Vyrovnání přišlo ve čtyřicáté první minutě. Po dlouhém autovém vhazování se míč odrazil za hranici vápna ke Karlu Havlíčkovi. Ten se napřáhl k výborné střele, která skončila v levém horním rohu domácí brány.

Ve druhém poločase hýřily oba týmy aktivitou, žádný z brankářů však míč za svá záda nepustil. Ke slovu se tak dostal penaltový rozstřel.

Penaltový rozstřel nabídl souboj střeleckých nervů, který přinesl rozhodnutí až v osmé sérii. Na do té doby neomylné střelce nenavázal domácí Adam Zilvar, jehož střelu vychytal gólman Petr Kobos. Kostelecký mečbol tak proměnil David Hála a hosté se mohli radovat z dvoubodového zisku.

TJ Červený Kostelec
Josef Macek - vedoucí mužstva TJ Červený Kostelec: Aktivní domácí si za první poločas zasloužili vést 3:0, nicméně řadu šancí neproměnili. V závěru prvního poločasu jsme vyrovnali povedenou ranou nestárnoucího Karla Havlíčka. Ve druhé půli branka nepadla a v nekonečných pokutových kopech jsme šťastně urvali druhý bod.