19.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. B, 2014-2015

--

--

Václavovice - Staříč

0

Zápas začali lépe hosté, kteří v úvodu kopali trestný kop z 18 metrů, ale Pešek trefil jen zeď a Řezáč z další šance trefil jen ochrannou síť za brankou domácích. Čtvrtá až osmá minuta byly ve znamení pěti rohových kopů, z nichž největší šanci měli domácí, jenomže Smetana skvěle vyběhl a zneškodnil šanci domácích. Poté měli příležitosti ke skórování hosté. Nejdříve Malý nedosáhl na výborný centr Bogdana a pak J. Sluštík sám v pokutovém území hledal tak dlouho dalšího spoluhráče až o míč přišel. Taktika domácích byla zřejmá od prvních minut, nikam nepospíchali a trpělivě čekali na chybu v obraně hostů. Tu první stačil zlikvidovat výborný Smetana, ale na dorážku po rohu v 35. minutě již nestačil a domácí vedli po poločase 1:0 díky brance Žižky.

Pohovor v kabině a změny v sestavě Staříče v druhém poločase pomohly jak samotné hře, tak i výsledkově pro hosty. Už v 48. minutě srovnal skóre výborný Martin Pešek, když ho skvělou uličkou vybídl do šance O.Sluštík, Pešek špičkou kopačky protlačil míč mezi nohy domácího brankáře a srovnal skóre utkání na 1:1. Důraz střídajícího Volného byl na počátku další stoprocentní šance hostů, ale Kocich se tváří v tvář brankáři Václavovic zbrkle ukopl vedle. Od 60. minuty byli hosté agresivnější, drželi míč na kopačkách, ale taky nedokázali využívat šance, které přicházely po hrubkách domácích. V 63. minutě zachytil rozehrávku domácích Musálek a po střele z 22 metrů doprostřed brány překvapil domácího brankáře a dostal hosty do zaslouženého vedení 1:2. Ihned po rozehrání hry mohli domácí po hrubce obrany hostů srovnat, ale smolně trefili jen břevno Smetanovy branky. Ten znovu potvrdil i v dalších zákrocích svou kvalitu o po rozích zneškodnil domácím minimálně dvě šance na srovnání skóre. A tak rozhodl o výsledku nejmladší hráč na hřišti, hostující Josef Urbiš, který využil nedorozumění v domácí obraně a z rohu velkého čtverce zvýšil křižnou střelou na 1:3 pro hosty.

TJ SOKOL Václavovice
Martin Vítek: „Opět jsme si utkání prohráli sami. Dostáváme laciné branky a střelecky se nám dlouhodobě nedaří. Staříč byla určitě k poražení, ale my jsme jim ustrašeným výkonem v druhé půli umožnili získat herní převahu a po našich chybách i skórovat."

FK Staříč
Josef Volný (předseda): „Zasloužené vítězství našeho týmu, zejména za výkon v druhém poločase, udělalo další starosti domácím v záchranářských pracích.“

J. Tomis [-] - P. Sládek [-] , J. Berta [-] , R. Bednář [-] , R. Ludvík [-] - P. Hájek [-] , O. Habernal [-] , P. Zezulčík [-] , R. Žižka [-] , A. Novotný [-] - P. Novotný [-]