18.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. B, 2014-2015

--

--

Kozmice - Ludgeřovice

0

V utkání mezi Kozmicemi a Ludgeřovicemi se vše podstatné událo v prvním poločase. Domácí měli raketový nástup. Ve 2. minutě trestný kop Husárika proměnil ve svůj první gól Přecechtěl – 1:0. Hned v 5. minutě tentýž hráč proměnil pokutový kop nařízený za faul na Starého – 2:0. V 6. minutě se do šance dostal hostující Karel Klos, ale nepodařilo se mu překonat Bortlíka v domácí brance. Třetímu gólu Přecechtěla předcházela chyba Balgara v rozehrávce po které se Starému nadvakrát nepodařila překonat hostujícího brankáře, ale poté se míč odrazil právě k dnešnímu domácímu střelci a pro toho nebyl ve 22. minutě problém zkompletovat hattrick – 3:0. Přecechtěl se dostal do hlavní role rovněž v 36. minutě, ale tentokrát to pro něj a pro jeho tým již nebylo tak radostné, protože musel po červené kartě předčasně opustit hřiště. Po tomto vyloučení převzali iniciativu hosté. Ve 39. minutě po krásné uličce domácí obraně unikl Bělan a střelou kolem nohy nedal Bortlíkovi šanci – 3:1. V poslední minutě prvního poločasu z pokutového kopu snížil na rozdíl jednoho gólu Nagy – 3:2.

Druhý poločas se nesl ve znamení mírné převahy Ludgeřovic. Tato byla víceméně platonická, protože do velkých šancí se nemohli dlouho dostat. Když už nějaká šance přišla, pochytal ji dnes spolehlivý Bortlík. Domácí se soustředili zejména na udržení hubeného náskoku a na stranu hostů přibývaly pouze rohové kopy, které kýžené vyrovnání nepřinesly.

„Dnes jsme herně nebyli lepším týmem, ale byli jsme efektivní v koncovce. V brance nás dnes podržel Bortlík, který předvedl několik dobrých zákroků,“ k utkání uvedl domácí trenér Petr Kozelek.

Za hosty utkání zhodnotil útočník Michal Pěntka, který jej kvůli červené kartě z minulého zápasu sledoval pouze jako divák. „Opět jsme herně nepropadli, ale chyběla mi dnes větší vůle po vítězství. Před domácí brankou jsme byli málo důrazní. Bohužel jsme hráli dobře jen po domácí šestnáctku a tam se zápasy nevyhrávají.“