23.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2014-2015

--

--

Frenštát doma přehrál tým Dobratic

0

V neděli se odehrálo poslední utkání 23. kola 1. A třídy skupiny B, ve kterém domácí Frenštát pod Radhoštěm přivítal tým Dobratic. Utkání zvládli lepé domácí hráči Frenštátu pod Radhoštěm, kteří si připsali tři body po vítězství 5:2.

V nedělním utkání se dostali jako první do vedení hostující hráči, kdy se v 5. minutě prosadil dobratický Marek Causidis. Hosty tato branka nakopla a hrál organizovaně a s velkou chuti. Domácí však dokázali vyrovnat ve 36. minutě ze standartní situace po zásluze dorostence Pazderky. Až na závěrečnou čtvrt hodinku prvního poločasu byly Dobratice o něco lepším mužstvem a rozhodně nepůsobily dojmem posledního týmu v tabulce a prezentovaly se poměrně odvážným pojetím hry.

V druhé půli chtěli navázat domácí na zlepšenou hru ze závěru prvního poločasu a aktivnějším pohybem se snažili najít recept na organizovanou obranu soupeře. To se domácím povedlo už v 55. minutě, kdy po faulu v šestnáctce na střílejícího Škrlu na 2:1 zvyšoval Klimpar s nařízené penalty. V 61. minutě vedení navýšil na 3:1 domácí kapitán Špaček. Kdo si ale myslel, že utkání je rozhodnuto, hluboce se mýlil. Dobratice v 68. minutě snížily na rozdíl jediné branky zásluhou Hlaváče, což hosty samozřejmě notně posílilo a jejich následné minimálně dvě 100% gólové šance musel likvidovat domácí gólman Pešák, jehož zásluhou už další branku domácí neinkasovali. Naopak to byli domácí, kdo ještě pohnul skórem zápasu. V 88. minutě na 4:2 zvyšoval Bartoš a v 90. minutě na konečných 5:2 Škrla. Tímto tak skončilo nedělní utkání, ve kterém si lídr tabulky Frenštát pod Radhoštěm připsal tři body a Dobratice tak domů odjížděli s prázdnou.

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm
Rek Radúz - trenér domácího týmu: „Po sobotních výsledcích a vývoji v tabulce naší skupiny jsme nechtěli připustit žádné zaváhání a s posledními Dobraticemi jsme doma chtěli navýšit náš bodový náskok. Skutečnost ale byla opět úplně jiná, než naše představy. Už v páté minutě jsme prohrávali po brance Causidise Marka. Soupeř posílen vedením hrál s velkou chutí a organizovaně, na což jsme našli zbraň až ze standardní situace ve 36. minutě, kdy jsme srovnali na 1:1 zásluhou dorostence Pazderky. Až na závěrečnou čtvrt hodinku prvního poločasu byly Dobratice o něco lepším mužstvem a rozhodně nepůsobily dojmem posledního týmu v naší tabulce a prezentovaly se poměrně odvážným pojetím hry. V druhé půli jsme chtěli navázat na zlepšenou hru ze závěru prvního poločasu a aktivnějším pohybem jsme se snažili najít recept na organizovanou obranu soupeře. To se nám povedlo už v 55. minutě, kdy po faulu v šestnáctce na střílejícího Škrlu na 2:1 zvyšoval Klimpar s nařízené penalty. V 61 min. vedení navýšil na 3:1 kapitán Špaček. Kdo si ale myslel, že utkání je rozhodnuto, hluboce se mýlil. Dobratice v 68. minutě snížily na rozdíl jediné branky, což je samozřejmě notně posílilo a jejich následné minimálně dvě 100% gólové šance musel likvidovat až gólman Pešák, jehož zásluhou jsme už další branku neinkasovali. Naopak jsme to byli my, kdo ještě pohnul skórem zápasu. V 88. minutě na 4:2 zvyšoval Bartoš a v 90. minutě na konečných 5:2 Škrla. Musím přiznat, že Dobratice se prezentovaly velice organizovaným způsobem hry a nebýt jejich špatného řešení brankových příležitostí a skvělé práce našeho brankáře Pešáka, zápas by se vyvíjel určitě úplně jinak.“

V. Pešák [-] - A. Plachký [-] , J. Štika [-] , M. Pazderka [-] (46. M. Uličný [-] ) - A. Marek [-] (66. T. Čuport [-] ) , J. Vašenda [-] (31. R. Bartoš [-] ) , J. Kovář [-] , R. Špaček [-] , D. Polášek [-] (90. M. Matúš [-] ) - R. Škrla [-] , P. Klimpar [-]