22.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2014-2015

--

--

Dobratická série bez výhry na jaře pokračuje

0

V Dobraticích se utkaly dva týmy, které na jaře ještě nevyhrály, získaly shodně jen dva body a hosté dokonce nedali ani branku. Tak se dalo čekat, že to bude vyrovnaný zápas. Povzbuzením pro dobratické hráče i diváky, byl návrat do sestavy dlouhodobě zraněného Dominika Koláře.  Přesto v domácí sestavě stále chybí znatelně někteří klíčoví hráči a v průběhu utkání se jen na ně vzpomínalo. Hosté zase přijeli bez Martina Satka a Petr Švolby. Zápas začal domácím nakopnutým míčem do šestnáctky hostí a už v prvních sekundách se kopal rohový kop. Potom domácí Skotnica ve 4. minutě proběhl po pravém křídle a jeho centr jen proletěl malým vápnem bez zásahu někoho ze spoluhráčů. Pak opravdu nebylo nic, co by stalo za zaznamenání. Hrálo se povětšinou uprostřed hřiště, hosté si více věřili na míči a postupně se začali více tlačit k dobratické brance. Pak přišel nečekaný úder ve 20. minutě, kdy se pěkně za šestnáctkou uvolnil kapitán Košelík a nádhernou střelou pod břevno nedal sebemenší šanci Klesniakovi - 0:1. Domácí se snažili nejvíce hrozit ze zahrávaných přímých kopů z hloubi pole, ale to v klidu odvracela veřovická obrana s výborným brankářem Syptákem. Dobrou příležitost měli domácí ve 28. minutě, kdy se nedomluvil obránce s brankářem, míče se dostal k volnému Hlaváčovi, ale ten trefil ve skluzu zasahujícího veřovického obránce. Stejný hráč ještě postrašil obranu nakopnutým míčem, žel minul branku. Při chuti hrající Košelík mohl navýšit skóre další střelou, minula jen těsně levou tyč dobratické branky. Hosté  ve 40. minutě střídali a jiného hráče už na lavičce neměli. Poslední šanci ke srovnání měl Tesarčík, když se k němu dostal vyražený míč gólmanem, domácí hráč levačkou opět trefil brankáře.

Beze změn šly oba týmy do druhé půle, pochopitelně více spokojeni nastupovali hosté. V 54. minutě  fantastickým zákrokem uchránil od pohromy domácí tým Lukáš Klesniak. Hosté trefili za chvíli po rohovém kopu břevno, autorem byl Fojtík. Pak přišly chvilky hostujícího Hanka. Nejprve jej vychytal Klesniak, ale na další průnik zleva po perfektní přihrávce Košelíka za Koláře již neměl nárok a hosté vedli po hodině hry 2:0. To se na hřiště dostal i Marek Causidis místo Tesarčíka s nadějí na posílení ofenzivní úlohy. Dobratice hrály však marný zápas a střely Hlaváče i Marka s přehledem pochytal veřovický brankář. V 76. minutě se opět na levé straně dostal k odraženému míči Košelík, obhodil míč kolem Figury  a z úhlu překonal Klesniaka potřetí - 0:3.

TJ Dobratice
Marián Korabík - trenér domácího týmu: „Kluci se snažili alespoň o zkorigování výsledku, střelecký výsledek byl nulový a dnes by snad potřebovali mnohem větší branku, aby se jejich střely mezi tyče vešly. Nezbývá než hodně brzy zapomenout na nevydařený zápas a připravit se na další tři domácí utkání se Sedlištěmi, Dolní Lutyní a Raškovicemi.“

AFC Veřovice
Libor Sýkora - vedoucí mužstva hostujícího týmu: „Veřovice na jaře ještě nevstřelily ani branku a navíc do Dobratic se vypravili ve velmi improvizované sestavě jen s dvanáctkou hráči. O to víc se kluci stmelili a bojovali více, než v předešlých zápasech. Odměnou jim byl gól kapitána Košelíka, který se trefil z dvaceti metrů přesně do šibenice domácího brankaře. Dobratice se snažily vyrovnat, ale jejich největší šanci zápasu skvěle zlikvidoval brankář AFC Sypták. Pak se ale v 35. minutě zranil Matuš a na plac musel jediný náhradník AFC - brankář Martin Fojtík, který se však postavil na hrot útoku. Druhý poločas byl výborně zvládnutý po taktické stránce. Dobratice se snažily hrát s míčem, ale k pořádné šanci se nedostaly. Za to AFC z brejků trestali. Nejprve po krásném pasu Košelíka běžel sám na bránu Hanko a od tyče poslal míč do brány na 2:0 a pár minut na to znovu Košelík korunoval svůj výborný výkon a ukončil tak trápení domácích 3:0.“

L. Klesniak [-] - D. Kolář [-] , P. Béla [-] , P. Lýsek [-] , T. Světlík [-] - L. Somr [-] , J. Uherek [-] (80. I. Klesniak [-] ) , V. Figura [-] , O. Skotnica [-] - P. Tesarčík [-] (60. M. Causidis [-] ) , M. Hlaváč [-] (85. P. Gongol [-] )

J. Sypták [-] - M. Matúš [-] , M. Černoch [-] , M. Adamec [-] , R. Knybel [-] - J. Valošek [-] , O. Matúš [-] (40. M. Fojtík [-] ) , R. Košelík [-] , L. Pítr [-] - M. Hanko [-] , D. Hrivňák [-]

ŽK: J. Uherek - 68. J. Valošek .
Hráči zápasu: L. Klesniak - R. Košelík .
Místo: Dobratice.